در دیدار طیب نیا و گوردهان تاکید شد؛
تسریع دربرقراری روابط کارگزاری بین بانکهای ایران و آفریقای جنوبی

تشخیص خبر : پراوین گوردهان وزیر دارایی آفریقای جنوبی در دیدار با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان از اقدامات ژوهانسبورگ برای تشویق همکاریهای بانکی و همچنین تسریع در برقراری روابط کارگزاری بانکها خبر داد.

به گزارش تشخیص خبر به نقل از شادا، علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با همتای آفریقای جنوبی خود با اشاره به روابط سیاسی عمیق و دوستانه بین دو کشور گفت: روابط بین ایران و آفریقای جنوبی همواره در سطح خوبی بوده است و حتی در دوران تحریم های ظالمانه بر علیه کشورمان این روابط تداوم یافت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با اشاره به رفع موانع اقتصادی و لغو تحریم ها گفت: امیدواریم با توجه به شرایط جدید، سطح روابط دو جانبه ارتقاء یافته و به سطح قبل از تحریم ها و حتی بالاتر از آن افزایش یابد.
طیب نیا با اشاره به جایگاه و اهمیت کشور آفریقای جنوبی در قاره آفریقا گفت: آفریقای جنوبی مهمترین و بزرگترین قدرت در قاره آفریقاست و ایران، آفریقای جنوبی را به عنوان دروازه ای برای ورود به قاره آفریقا می بیند .
وی افزود: علیرغم ظرفیت های بسیار بالایی که در دو کشور وجود دارد، روابط اقتصادی و تجاری بسیار پایین است که یکی از دلایل آن را می توان شرایط خاص دوران تحریم بر شمرد که باعث کاهش حجم مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو کشور شد .
طیب نیا ابراز امیدواری کرد با رفع تحریم ها و آغاز دوره جدید همکاری های بین دو کشور، شاهد افزایش سطح مبادلات تجاری و اقتصادی به چند برابر وضعیت کنونی در آینده نزدیک باشیم.
وی تسریع در برقراری روابط کارگزاری بین بانکهای دو کشور را از جمله اقداماتی دانست که در زمینه توسعه روابط اقتصادی و تجاری باید مورد توجه قرار بگیرد و افزود: با توجه به رفع تحریم ها دیگر محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و باید با اعتماد و اطمینان بخشی به بانکها و فعالان مالی زمینه برقراری مجدد روابط کارگزاری را فراهم کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با اشاره به اقدامات بانکهای ایرانی در این زمینه گفت: از طرف بانکهای ایرانی گام های مثبتی در این زمینه برداشته شده و با توجه به حمایت های دولت آفریقای جنوبی امیدواریم روابط بانکی به زودی از سر گرفته شود.
پراوین گوردهان وزیر دارایی آفریقای جنوبی نیز با اشاره به اراده کشورش بر توسعه روابط اقتصادی، تجاری و مالی با ایران گفت: پس از رفع تحریم ها تلاش می کنیم تا روابط بانکی به ویژه روابط کارگزاری بین بانکها زودتر برقرار شود، زیرا بدون برقراری روابط بانکی موثر، امکان افزایش حجم مراودلات تجاری و مبادلات مالی وجود نخواهد داشت .
وزیر دارایی آفریقای جنوبی با شاره به تجربه موفق سرمایه گذاری مشترک در قالب دو شرکت MTN و آریا ساسول در ایران گفت: با توجه به فرصتهای جدید سرمایه گذاری و فضای مثبت بین المللی که برای ایران به وجود آمده است، شرکتهای آفریقای جنوبی برای انجام سرمایه گذاری های جدید آمادگی دارند.
 

نوشته شده در تاریخ : ۹۵/۰۲/۰۵
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
آگهی مناقصه عمومی بانک ایران زمین
سازوکار تولید و صادرات مانند واردات تسهیل شود
بررسی عملکرد نه ماهه شعب استان گیلان بانک ایران زمین
فرهنگ‌سازی برای خرید محصولات دانش‌بنیان یک ضرورت است
در بانکداری دیجیتال امکان ترسیم نقشه سفر مشتری فراهم است
انتصاب سرپرست اداره سرمایه انسانی بانک ایران زمین
بازاریابی و مشتری مداری مهمترین ابزار رقابت سالم است
رشد بودجه‌ای سال آینده محدود است
مرز میان شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ ها نامشخص است
استفاده از تجربه بازنشستگان بهترین فرصت برای توسعه بانک بود
ظرفیت‌ها بانک ایران زمین، آینده بسیار روشنی را رقم می‌زند
تعیین شرایط مراجعه مأموران مالیاتی به محل فعالیت مودی
موافقت دولت با واگذاری استقلال و پرسپولیس
استقبال ایران از توافق های اولیه استکهلم
راه اندازی پورتال سهامداران حقیقی بانک ایران زمین
آیین نامه حذف یارانه پردرآمدها به هیئت دولت رفت
ارتقا ایمنی دریانوردی/کشتیرانی ایمن تر در دریای خزر
نمایشگاه صنایع دستی وفرش ایرانی
چهار برند لوازم خانگی قیمت محصولات خود راکاهش می دهند
قیمت خودرو با افزایش تولیداصلاح می شود
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak