مزیت اقتصادی صندوق پس انداز مسکن یکم

تشخیص خبر: تسهیلات خرید مسکن صندوق پس انداز مسکن یکم، علاوه بر مزایایی که از بابت سقف وام، نرخ سود و دوره بازپرداخت، برای متقاضیان واجدشرایط، به همراه دارد، تحت تاثیر اوضاع کنونی بازار ملک، حاوی یک مزیت جدید نیز می باشد که آن «بهره برداری همزمان از این تسهیلات و بازار پیش فروش واحدهای مسکونی» است.
به گزارش تشخیص خبر به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، مسعود ایزدی مدیر روابط عمومی بانک مسکن با اعلام این خبر، گفت: با توجه به چشم اندازی که کارشناسان اقتصاد مسکن برای آینده کوتاه مدت و میان مدت قیمت مسکن پیش بینی کرده اند، در حال حاضر پیش خرید به یکی از بخش های پرتقاضای معاملات ملک تبدیل شده است به این علت که برخی متقاضیان مسکن، خرید زمان را به خرید سریع مسکن ترجیح می دهند تا با پیش خرید به قیمت ارزانتر از آپارتمان آماده، قسمتی از کسری مالی خود را سرفرصت تامین می کنند. در این حالت، خانه اولی ها (متقاضیان فاقد سابقه مالکیت) می توانند همزمان با پیش خرید، به افتتاح حساب و سپرده گذاری در صندوق پس انداز مسکن یکم نیز اقدام کنند تا با انطباق «طول زمان سپرده گذاری» و «طول مدت ساخت و تکمیل واحد پیش-فروشی»، حداکثر استفاده را از وام خرید مسکن، انجام دهند.
ایزدی با بیان اینکه، دریافت وام های ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن از صندوق پس انداز مسکن یکم، به حداقل یکسال سپرده گذاری متقاضیان ساکن تهران، شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک، نیاز دارد، تصریح کرد: مسلماً تسریع در افتتاح حساب، باعث دسترسی زودتر متقاضیان به این تسهیلات می شود و با اقداماتی که بانک مسکن ترتیب داده است، امکان افتتاح حساب با حداقل موجودی نیز فراهم آمده است.
مدیر روابط عمومی بانک مسکن همچنین خاطرنشان کرد: ساده ترین روش در پروسه استفاده از وام صندوق پس انداز مسکن یکم، سپرده گذاری یکساله و سپس شروع به جستجو برای خرید آپارتمان در موعد پرداخت وام است اما بهترین روش، انجام توام پیش خرید و سپرده گذاری در صندوق یکم است چرا که، متقاضیان وام، با پیش خرید واحد مسکونی در زمان افتتاح حساب در بانک مسکن، ریسک هر نوع افزایش قیمت مسکن در طول زمان سپرده گذاری را برای خود حذف می کنند و با این کار، از حداکثر قدرت مالی تسهیلات این صندوق جهت پوشش توان خرید خود، منتفع می شوند.
گفتنی است در حال حاضر در شهر تهران طبق آمارهای رسمی بانک مرکزی، میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی، کمتر از ۴ میلیون تومان است و پیش فروش نیز با سطح قیمتی کمتر از واحدهای آماده، انجام می شود اما به هر میزان که قیمت مسکن در آینده، با نوسان روبرو شود، سهم وام از قدرت خرید نیز کم و زیاد خواهد شد.
بر همین اساس، مدیر روابط عمومی بانک مسکن به متقاضیان مصرفی مسکن توصیه کرد، با سپرده گذاری در صندوق پس انداز مسکن یکم، از مزایای متنوع این تسهیلات بهره مند شوند. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۴/۰۶/۲۹
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
آگهی مناقصه عمومی بانک ایران زمین
سازوکار تولید و صادرات مانند واردات تسهیل شود
بررسی عملکرد نه ماهه شعب استان گیلان بانک ایران زمین
فرهنگ‌سازی برای خرید محصولات دانش‌بنیان یک ضرورت است
در بانکداری دیجیتال امکان ترسیم نقشه سفر مشتری فراهم است
انتصاب سرپرست اداره سرمایه انسانی بانک ایران زمین
بازاریابی و مشتری مداری مهمترین ابزار رقابت سالم است
رشد بودجه‌ای سال آینده محدود است
مرز میان شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ ها نامشخص است
استفاده از تجربه بازنشستگان بهترین فرصت برای توسعه بانک بود
ظرفیت‌ها بانک ایران زمین، آینده بسیار روشنی را رقم می‌زند
تعیین شرایط مراجعه مأموران مالیاتی به محل فعالیت مودی
موافقت دولت با واگذاری استقلال و پرسپولیس
استقبال ایران از توافق های اولیه استکهلم
راه اندازی پورتال سهامداران حقیقی بانک ایران زمین
آیین نامه حذف یارانه پردرآمدها به هیئت دولت رفت
ارتقا ایمنی دریانوردی/کشتیرانی ایمن تر در دریای خزر
نمایشگاه صنایع دستی وفرش ایرانی
چهار برند لوازم خانگی قیمت محصولات خود راکاهش می دهند
قیمت خودرو با افزایش تولیداصلاح می شود
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak