گزارش خبری و تصویری کنفرانس مطبوعاتی مذاکرات سازمان برای تفاهم با نمایشگاه سبیت
حضور پاویون شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانی در نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷

تشخیص خبر : سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برای اولین بار کنفرانس مطبوعاتی معرفی برنامه ها و دستاوردهای نمایشگاه سبیت آلمان و همچنین موضوع تفاهم سازمان با مدیر این نمایشگاه را برگزار کرد.

به گزارش تشخیص خبر به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، در این کنفرانس خبری که صبح امروز پنجم مرداد با حضور نائب رئیس هیات مدیره و دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، مدیر کل نمایشگاه سبیت آلمان و نماینده رسمی سبیت در کشور و همچنین با حضور انبوه خبرنگاران حوزه ICT برگزار شد، بر لزوم حضور قدرتمند شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانی در نمایشگاه سبیت آلمان تاکید شد.

سازمان به دنبال معرفی توانمندی صنعت ICT ایران در جهان

در ابتدای کنفرانس، باقر بحری، نائب رئیس هیات مدیره و مسئول کارگروه نمایشگاه های سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ، از آغاز مذاکرات سازمان به منظور معرفی شایسته توانمندی شرکت های ایرانی در نمایشگاه سبیت آلمان تحت یک پاویون قدرتمند خبر داد.

بحری با اشاره به تفاهم مثبت سازمان و مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان طی روزهای گذشته گفت: پس ازجلسات مشترکی که با حضور رئیس و مدیرکل سبیت و نماینده رسمی اش درایران برگزار کردیم ، هم اکنون درحال پیگیری و انعقاد موافقت نامه ای در این زمینه هستیم تا بتوانیم در سال ۲۰۱۷شاهد حضور بهتر شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانی در نمایشگاه سبیت آلمان باشیم.

او با تاکید براینکه سازمان به دنبال تامین منافع اعضا در نمایشگاه سبیت است، ادامه داد: ما در تلاشیم تا منافع شرکت های ICT ایرانی را در سبیت شناسایی کنیم و قطعا در این مسیر فقط به دنبال جذب تخفیف برای حضور شرکت ها نیستیم؛ بلکه هدف سازمان حفظ منافع صنف دراین نمایشگاه بین المللی است.

نائب رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درخصوص مذاکرات صورت گرفته برای حضور پاویون ایران در نمایشگاه سبیت گفت: صحبت های مقدماتی سازمان در چند بخش حضورپاویون و استارتاپ های ایرانی و یا متقاضیانی است که میخواهند به صورت جداگانه در این نمایشگاه شرکت کنند.

بحری در این زمینه افزود: تلاش سازمان این است که امکانات و تسهیلاتی را برای شرکت کنندگان ایرانی در سبیت از طریق این مذاکرات کسب کند. در این رابطه سازمان بیش از آنکه بخواهد به جذب تخفیف های معمول بسنده کند، به دنبال همراهی و مشارکت با سبیت است.

او با تاکید بر اینکه هدف سازمان از مذاکرات سبیت، ایجاد همکاری های اقتصادی میان صنعت ICT ایران و سایر کشورهاست، ادامه داد: تلاش می کنیم درفضای پس از تحریم شرکت های ایرانی بتوانند بیشتر از گذشته با شرکت های بین المللی در نمایشگاه ارتباط تجاری برقرارکنند.

مسئول کارگروه نمایشگاه های سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه سازمان مصرانه به دنبال برقراری ثبات حضور ایران در نمایشگاه های بین المللی است، گفت: قطعا دراین مسیر علاوه بر سازمان، هر نهاد دیگری بتواند آبروی ایران را در جهت تامین اهداف صنعت ICT کشور در نمایشگاهی همچون سبیت حفظ کند، سازمان استقبال خواهد کرد.

سبیت؛ آماده حضور شرکت های توانمند و استارتاپ های ICT ایرانی

در بخش دوم این کنفرانس مطبوعاتی، مارتینا لوبن، مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان ضمن اظهارخرسند ی از دیدار و تفاهم با مدیران سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و همچنین مدیران ارشد شرکت های ICT، به تشریح برنامه ها ، موضوعات و دستاوردهای نمایشگاه بین المللی سبیت به عنوان بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر جهان پرداخت.

لوبن با توصیف اهداف سبیت آلمان گفت: نمایشگاه سبیت هر سال توانمندی زنجیره صنعت ICT را درجهان معرفی می کند و بر موضوع های متنوع و کلان تکنولوژی های مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات همچون دولت و تجارت الکترونیکی، امنیت، سخت افزار، واقعیت مجازی، نرم افزار، رایانش ابری، موبایل و غیره تمرکز می کند.

او در معرفی بخش های مختلف نمایشگاه سبیت ادامه داد: سبیت از سه بخش اصلی نمایشگاه، کنفرانس ها و شبکه سازی تشکیل شده است . در حقیقت این نمایشگاه ، سکویی است که تمام تامین کنندگان ICT در زیر چتر آن جمع می شوند.

مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان درخصوص تمرکز و شرکت های حاضر در سبیت گفت: تمرکز اصلی سبیت بر بازدیدکنندگان به ویژه بازدیدکنندگان تخصصی است که ۳۳درصد این بازدیدکنندگان از ۱۰۰ ملیت مختلف و درحقیقت از تصمیم گیران و مدیران عالی رتبه شرکت های جهان هستند.

لوبن در این رابطه ادامه داد: به صورت متوسط در این نمایشگاه سه هزارغرفه گذار از ۷۰ کشور جهان حضور و مشارکت دارند.علاوه بر شرکت های بزرگی که آخرین دستاوردهای روز خود را در سبیت به نمایش می گذارند سالنی در این نمایشگاه به استارتاپ ها و فعالان جوان حوزه ICT اختصاص داده شده است و آنها می توانند محصولات خلاقانه خود را در معرض دید جهانیان قرار دهند.

7a927aea-7f5c-4cb4-aa35-98057013287a

او با تاکید بر اهمیت بالا وجنبه سیاسی سبیت گفت:ابعاد منحصربه فرد سیاسی نمایشگاهی همچون سبیت موجب می شود هر سال نخست وزیر آلمان و همچنین نخست وزیر کشور شریک سبیت، در این نمایشگاه شرکت کنند. براساس مذاکرات صورت گرفته، در نمایشگاه سبیت سال ۲۰۱۷ ، ژاپن، کشور شریک آلمان خواهد بود.

لوبن درزمینه تعداد بازدیدکنندگان متخصص حوزه ICT از سبیت گفت: از این نمایشگاه به صورت متوسط ۲۰۰هزار نفر بازدید می کنند. این بازدیدکنندگان طبق قوانین سبیت باید حتما فعال حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشند و درهای سبیت به روی بازدیدکنندگان عمومی بسته است.

به گفته مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان، ۸۸درصد بازدیدکنندگان سبیت دارای تجارت حرفه ای در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند.

لوبن در این رابطه ادامه داد: علاوه بر بازدید انبوه روزنامه نگاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سبیت، بالغ بر ۱۵۰ هیات تجاری به صورت رسمی در این نمایشگاه حضور دارند و براساس نوع تکنولوژی مورد عرضه، در سالن های مجزا قرار می گیرند.

مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان با اشاره به اختصاص سالنی به استارتاپ ها در سبیت گفت: در سال آینده نیز سالنی به شرکت های استارتاپ حوزه ICT اختصاص دارد تا با هزینه کم به عرضه توانمندی های خود بپردازند. درواقع آنها این فرصت را دارند که با شرکت های بزرگ که دنبال جذب اید ه های نوآورانه هستند به این سالن مراجعه می کنند. سالن استارتاپ ها به شدت مورد علاقه شرکت های بزرگ و رسانه های جهان است.

لوبن با اشاره به تمرکز سبیت ۲۰۱۷ بر موضوع اقتصاد دیجیتال گفت: در سال جدید اقتصاد دیجیتال(D!CONOMY) مورد توجه سبیت است و ما غرفه گذاران را ترغیب می کنیم که راه حل ها و محصولات خود را در این رابطه عرضه کنند. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۵/۰۵/۰۵
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
باید راهکاری برای افزایش تاب‌آوری شرکت‌ها برای پساکرونا یافت
سیاستگذاری وزارت صمت برای تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی
فتانه انفرادی سرپرست روابط عمومی شهرداری منطقه ۵تهران شد
صاحبان سهام عدالت را از حقوقشان آگاه سازیم
مساعدت ۵۰۰ میلیون ریالی بانک ایران زمین به ایتام
سوییس نقش موثرتری در قبال اقدامات غیرقانونی آمریکا ایفا کند
برگزاری مجامع استانی بانک ایران زمین
مهدی تاج در AFC پست گرفت
پس از ۶ روز؛ قیمت مصوب خودروها همچنان نامشخص!
فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری (عام) در بانک ایران زمین
صدور مجوز صادرات ماسک،‌ لباس پرستاری و کیت سرولوژی
برخورد قضایی با اخلالگران بازار ارز و خودرو ادامه دارد
تعطیلی شعب بانک ایران زمین در ۹ شهر خوزستان
سدود سازی کارت‌های مفقودی بانک سپه ، شبانه روزی شد
دستاورد ثبات اقتصادی علیرغم شرایط تحریمی
استمرار رشد تولید، نیازمند حمایت بانک ها است
لبخند کرونا به بازار پلاستیکهای یک بار مصرف
با حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان جهش تولید محقق می‌شود
کشور بر مبنای میزان ابتلا و شیوع بیماری کرونا به سه منطقه سفید، زرد و قرمز تقسیم بندی می شود
مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌ها دغدغه بانکها در دوران بعد از کرونا
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak