تأمین اجتماعی مهمترین نقش را در تأمین سلامت و امنیت جامعه ایفاء می کند

تشخیص نیوز: معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: این سازمان مهمترین نقش را در تأمین سلامت و امنیت جامعه ایفا می کند.
تأمین اجتماعی مهمترین نقش را در تأمین سلامت و امنیت جامعه ایفاء می کند
به گزارش تشخیص نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر منصور اعتصامی در پنجمین همایش تکریم کارفرمایان نمونه استان لرستان گفت: بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند و از خدمات این سازمان بهره مند هستند که معیشت آنها به نوعی به حیات تأمین اجتماعی مرتبط است.
وی با اشاره به اهمیت توازن منابع و مصارف در سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: بر اساس ماده ۳۱ برنامه پنجم توسعه، هیچ هزینه ای نباید بر تأمین اجتماعی تحمیل شود مگر اینکه منابع آن تأمین شود .
دکتر اعتصامی با بیان اینکه ماهانه به ۲ میلیون و ۷۹۳ هزار مستمری بگیر، مستمری پرداخت می شود، افزود: بهبود تعاملات با شرکای اجتماعی به واسطه تحقق اصل سه جانبه گرایی، ارتقای سطح آگاهی با هدف بهبود دانش بیمه ای آنان، تشویق و ترویج فرهنگ بیمه پردازی در راستای تحقق حقوق بیمه شدگان و افزایش درآمد سازمان در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان لرستان نیز در این همایش گفت: تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان عمومی غیردولتی (از حیث بودجه و منافع) و به لحاظ استقلال مالی در چند سال گذشته با یک شرایط خاص اقتصادی مواجه بوده و به لحاظ اعتقاد و رویکرد به اصل همیاری و مشارکت در سیاستهای اقتصاد مقاومتی دولت، تعامل با کارفرمایان و صاحبان تولید و صنعت را در راستای وصول مطالبات و منابع مورد نیاز در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
شهناز حمزه لوی با اشاره به افزایش تعداد مستمری بگیران نسبت به تعداد بیمه شدگان و در نهایت کاهش منابع و افزایش مصارف ناشی از این جریان،افزود: در ابتدای دهه اول انقلاب، به ازای هر ۲۰ کارگر یک نفر مستمری بگیر وجود داشت ولی امروز به ازای هر ۵نفر کارگر یک نفر مستمری بگیر از تأمین اجتماعی حقوق مستمری دریافت می کند که این امر برای سازمان تأمین اجتماعی اتفاق خوشایندی نیست و نیازمند تصمیم گیری و برنامه ریزی جدی برای افزایش حجم بیمه شدگان است.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان افزود: تأمین اجتماعی استان علیرغم طلب ۲۴۰میلیارد تومانی از کارفرمایان استان، همواره در چند سال اخیر که کشور تحت فشار تحریم های ظالمانه غرب بود، سیاستهای حمایتی و تعاملی را در قبال کارفرمایان مدیون و بدهکار اتخاذ کرده است.
وی با اشاره به چگونگی انتخاب کارفرمایان نمونه از سوی تأمین اجتماعی گفت:در انتخاب کارفرمایان موفق و نمونه، عدم بدهی به سازمان، رشد بهره وری، قدرت تاب آوری مراکز تولیدی، رعایت استانداردهای بهداشتی و ایمنی، جهت گیری صادراتی، ترویج مصرف کالاهای داخلی و ملی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان لرستان با بیان اینکه سیاستهای تأمین اجتماعی در راستای ایجاد سه جانبه گرایی میان دولت، کارگر و کارفرماست، گفت:در باب حمایت از کارفرمایان و تسهیل امور آنها در دو سال اخیر اقداماتی از قبیل دریافت اینترنتی لیست های حق بیمه و ابلاغ الکترونیکی برای کاهش مراجعه حضوری کارفرمایان و صرفه جویی در زمان انجام شده است،به طوری که در حال حاضر ۷۰ درصد کارفرمایان استان، لیست های حق بیمه خود را به شکل الکترونیکی به سازمان تأمین اجتماعی عرضه می کنند.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان لرستان نیز در این همایش یکی از مهمترین راهکارهای کمک به بنگاههای اقتصادی را حمایت از تولید داخلی و مصرف کالاهای تولید شده در استان برشمرد و گفت: یکی از دغدغه های امروز تداوم حیات سازمان تأمین اجتماعی است و تمام تلاش ما این است که این صندوق حفظ شود زیرا تقویت این صندوق ارائه خدمات بهتر را به دنبال دارد.
آشتاب افزود: امروز کارفرمایان و کارگران لرستان با چالشها و مشکلات فراوانی روبرو هستند ولی در عین حال با درک درست و متقابل این شرایط را تحمل می کنند و امیدواریم که در آینده نزدیک این مشکلات مرتفع شود.
رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان لرستان نیز در این همایش گفت: سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه است که بخش عمده درآمد آن را بخش کارفرمایی تأمین می کند.
دکتر سلاحورزی افزود: یکی از مشکلات تأمین اجتماعی این است که دولت ها همواره به دنبال تکالیف خارج از توان و تکلیف تأمین اجتماعی بوده اند و بدون اینکه منابعی را مشخص کنند تکالیف تحمیلی را برای تأمین اجتماعی تعریف کرده اند.
وی با اشاره به اینکه مجموعه درآمدهای این سازمان مبتنی بر وصول حق بیمه هاست، گفت:امید است که کارفرمایان اهتمام بیشتری برای پرداخت به موقع حق بیمه خود داشته باشند و متقابلاً سازمان تأمین اجتماعی نیز با تکریم و احترام بیشتر به مطالبات کارفرمایان رسیدگی تا روابط سازمان و کارفرمایان بهبود یابد.
در پایان این همایش از کارفرمایان شرکت های زاگرس پوش بروجرد، آهک صنعتی و هیدراته لرستان، داروسازی دکتر جهانگیر و اطمینان سازه خرم آباد به عنوان کارفرمایان نمونه و برگزیده استان در سال جاری تجلیل شد. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۴/۰۵/۲۴
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
تقدیر وزیر امور اقتصادی و دارایی از مدیرعامل بانک سپه به دلیل کسب رتبه برتر در بهینه سازی شبکه شعب
تعیین نرخ حق الوکاله بانک ایران زمین در سال ۱۴۰۰
از همه روزها و ساعت های باقیمانده برای پیشرفت کشور استفاده خواهیم کرد
هدیه ما در سال ۱۴۰۰ به مشتریان، رونمایی از بانکداری دیجیتال خواهد بود
ویژگیهای مهم و الزامات جدید قانون صدور چک
برگشت هزار و ۴۲۰واحد غیرفعال به چرخه تولید با پیگیری ستاد تسهیل رفع موانع تولید
۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی
رتبه برتر همراه بانک ایران زمین در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل
آغاز جشنواره بزرگ “سالواره” باشگاه مشتریان بانک ایران زمین
اعلام شعب برتر بانک ایران زمین
پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک ایران زمین
همهٔ ما جزو پازل بشریت هستیم
تلاش بانک سپه برای حمایت از صنایع در شرایط کرونایی بیانگر حاکمیت تفکر مدیریت کلان‌نگر در این بانک است
نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد
چقازردی: بانک سپه در اجرای پروژه بیدبلند از تمام ظرفیت‌های ارزی و اعتباری خود استفاده کرد
تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و مأموریت ملی ادغام توسط چقازردی
حقوق همکاران عزیز بانکهای ادغامی توسط بانک سپه بطور کامل رعایت خواهد شد
آغاز جشنواره پذیرندگان پایانه های فروش بانک ایران زمین
اقتصاد بانک محور کشور به بانکی مقتدر و بزرگ همچون سپه در عرصه پولی نیاز داشت
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak