چاپ ۴۰۰ هزار تهران کارت گردشگری در نوروز ۹۵ / برپایی ۱۰۰ ایستگاه اطلاع رسانی در نقاط مختلف شهر

تشخیص خبر : معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در تشریح برنامه های نوروز ۹۵ گفت: این برنامه ها از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین برگزار می شود که تاکنون ۴۰۰ هزار تهران کارت گردشگری نوروز برای استفاده شهروندان از تخفیفات چاپ شده است.

به گزارش تشخیص خبر ، حجت الاسلام میثم امرودی در نشست خبری اعلام برنامه نوروز ۹۵ اظهارداشت: سال گذشته به واسطه تقارن عید نوروز با ایام شهادت حضرت زهرا (س) ایام نوروز را بهار فاطمی نامگذاری کردیم اما امسال، نوروز با ولادت حضرت زهرا(س) تقارن دارد که بر این اساس امسال را تحت عنوان نوروز همدلی و مهربانی نامگذاری شده است.
وی با اشاره به فعالیت ستاد گردشگری در ایام نوروز طی چهارسال اخیر گفت: یکی از ماموریت های ما پر بارکردن اوقات فراغت مردم است و یکی از بهترین برنامه هایی که هیچگونه آسیب فرهنگی نداشته و همه جنبه های آن خیر و برکت است، سفر و گردشگری است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: تهران امروز فضایی را فراهم کرده تا تمامی مردم به راحتی بتوانند از امکانات گردشگری استفاده کنند ضمن اینکه پس از برجام تعداد گردشگران خارجی نیز افزایش پیدا کرده است .
امرودی با بیان اینکه در سال گذشته بین ۱۲ تا ۱۴ میلیون نفر سفر در تهران انجام شده است، تصریح کرد: تنها ۷۳۲ هزار نفر طی سال گذشته از برج میلاد بازدید کردند که ۶۰ درصد آنها شهرستانی بودند.

بیش از ۲ هزار بنای مذهبی و تاریخی در تهران وجود دارد
وی با اشاره به اماکن فرهنگی و گردشگری موجود در تهران عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱۸ امامزاده در تهران وجود دارد و ۲هزار بنای تاریخی ارزشمند در تهران دیده می شود که تنها ۱۷۴ مرکز تاریخی در منطقه ۱۲ شناسایی شده است .
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ادامه به برنامه های گردشگری شهرداری تهران در نوروز ۹۵ پرداخت و تصریح کرد: طبق برنامه قرار است تا ۱۱ ایستگاه استقبال و بدرقه در ورودی های تهران مستقر شوند و یک سری محصولات فرهنگی و نقشه های گردشگری را در بین مسافران توزیع کنند .
امرودی ادامه داد: امسال ۵۰۰ هزار نقشه گردشگری که پیوست داشته و قابل استفاده در طول سال هستند چاپ شده است . ضمن اینکه در ایستگاه ها پذیرایی مختصری از مسافران می شود و در صورت لزوم افراد به محل های استقرار و کمپ های مسافرتی هدایت می شوند .

تخفیف ۷۰ درصدی مراکز تفریحی پایتخت در نوروز
وی با تاکید بر اینکه فضاهای گردشگری در نوروز ۹۵ ارزان خواهد بود، گفت: شهروندان علاوه بر استفاده از تفریحات نوروزی برج می توانند از بخشی از فضاها به طور رایگان بازدید کنند .ضمن اینکه شهروندانی که دارای تهران کارت باشند و از تورهای گردشگری ما استفاده کنند، می توانند از ۳۰ تا ۷۰ درصدی تخفیف برای بازدید از باغ موزه ها بهره ببرند .
معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران برپایی ۱۰۰ ایستگاه اطلاع رسانی یکسان در نقاط مختلف شهر را از دیگر برنامه ها معرفی کرد و گفت: تمام این ایستگاه ها از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب فعال هستند و شهروندان با مراجعه به این ایستگاه ها تهران کارت دیجیتالی خود را دریافت کنند .

روش هاي ثبت نام براي حضور در تورهاي تهران گردي
امرودی در بخش دیگری از سخنانش به روش های ثبت نام برای حضور در تورهای تهران گردی اشاره کرد و یادآورشد: امسال علاوه بر سامانه ۱۳۷ شهروندان از طریق سایت visittehran.ir می توانند در تورها ثبت نام کنند . همچنین تمامی افرادی که تهران کارت دریافت می کنند، نامشان در بانک اطلاعات گردشگری ثبت می شود و در طول سال اتفاقات مهم گردشگری از طریق پیامک یا ایمیل به این افراد اعلام می شود .
به گفته وی تاکنون با ۱۰ آژانس گردشگری که مورد تایید سازمان میراث فرهنگی هستند، برای برگزاری تورهای تهران گردی قرارداد بسته شده است .
معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران همچنین به ویژگی های خاص تهران کارت پرداخت و اذعان کرد: این کارت ها به طور اتوماتیک در زمان دریافت ۵ هزار تومان برای حمل و نقل عمومی شارژ می شوند . ضمن اینکه شهروندان با استفاده از این کارت ها از تمامی تخفیفات موزه ها و سایر اماکن گردشگری می توانند استفاده کنند.
امرودی افزود: تاکنون ۴۰۰ هزار تهران کارت تهیه شده و تا پایان ۱۳ فروردین ماه قابل استفاده و شارژ هستند.

برگزاری برنامه های فرهنگی در مکان های ویژه گردشگری
وی در ادامه این نشست خبری به برگزای برنامه های فرهنگی در دریاچه خلیج فارس، آبشار تهران، باغ موزه دفاع مقدس و باغ موزه قصر اشاره کرد و گفت: در باغ موزه قصر با همکاری سازمان میراث فرهنگی برنامه نوروزگار را برگزار می کنیم و در عین حال شهروندان به طور رایگان می توانند به تماشای نمایشگاه ماشین های قدیمی بنشینند.
معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر برنامه های ویژه باغ پرندگان، پارک ژوراسیک، میدان مشق، پیاده راه باب همایون، محله هرندی، اراضی عباس آباد و ورودی کوهستان تصریح کرد: قراراست تا در روز ۴ فروردین ماه با خانواده معظم شهدا دیدار کنیم و در تمامی روزهای نوروز تورهای ویژه ای را برای خانواده های ایثارگران و جانبازان برگزار کنیم.
امرودی افزود: امسال نزدیک به ۱۵۰ مدرسه در شهرری آماده کردیم تا سرریز مسافران را در آنجا اسکان دهیم. علاوه بر این تمامی مدارس هیات امنای برای اسکان مسافران تجهیز شده اند.
وی با بیان اینکه امسال برنامه های فرهنگی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه برگزار می شوند، عنوان کرد: پیش بینی کردیم تا در ۲۲ میدان پرتردد شهر جشن بهاران را همراه با برپایی نمایشگاه و استیج برگزار کنیم .این برنامه در روز زن به طور ویژه تر برگزار خواهد شد .
به گفته معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به مناسبت روز جمهوری اسلامی نیز در ۱۶نقطه تهران از جمله میدان مشق برنامه های متعددی برگزار می شوند.

آمادگی ۲۲۰۰ بوستان برای پذیرایی از مردم درروز طبیعت
امرودی ۲ هزارو ۲۰۰ بوستان برای پذیرایی مردم درروز طبیعت را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و گفت: در روز طبیعت در ۳۰۰ نقطه تهران نماز جماعت برگزار خواهد شد .
در ادامه این نشست خبری مهدی محمود اقدم ، جانشین ستاد گردشگری نوروزی شهر تهران با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت ها برای برگزاری برنامه های نوروز عنوان کرد: امسال در هر منطقه ۲مدرسه هیات امنای از آموزش و پرورش گرفتیم و وارد چرخه اسکان نوروزی کردیم .علاوه بر این اداره کل اموزش شهروندی نیز ۴۰ هزار بسته آموزشی را در ایستگاه های نوروزی توزیع می کنند .
وی افزود: همچنین قراراست تا به مناسبت چهارشنبه آخر سال بسته های فرهنگی را در سرای محلات و مدارس توزیع کنیم.
 

نوشته شده در تاریخ : ۹۴/۱۲/۱۹
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده (نوبت دوم) بانک ایران زمین
بازدید مدیرعامل بانک ایران زمین از شعب استان البرز
افزایش نرخ ارز قدرت تصمیم گیری را از کسب و کارها گرفته است
آغاز به کار کمیسیون “استاندارد و مقررات” در سازمان
پیگیر نیازهای ارزی شرکت‌های فاوا هستیم
بازدید مدیر امور استان های بانک ایران زمین از شعب استان سیستان و بلوچستان
احتمال اختلال در خدمات الکترونیکی بانک ایران زمین در روزهای چهاردهم و پانزدهم خرداد
احتمال اختلال و قطعی موقت در سرویس های خدمات بانکی بانک ایران زمین
الکام استارز بزرگترین گردهمایی زیست بوم استارتاپ ها در ایران است
ضرورت تغییر نگاه و تفکر برای تحقق بانک داری دیجیتال
محمدباقر اثنی عشری به عنوان رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور منصوب شد
پرداخت سود سهامداران شرکت توسعه اقتصادی آرین
آغاز ثبت‌نام الکام گیمز در الکامپ بیست‌وچهار از پنجم خرداد
باید باور کنیم بازیگران در عرصه بانکداری دیجیتال تغییر کرده اند
۶۰۰ شرکت متقاضی حضور در الکامپ بیست و چهارم
معافیت وارادات نرم افزار از ثبت سفارش
همراه پرداخت بانک ایران زمین، تجربه متفاوتی دیگر
پیام تبریک مدیرعامل به مناسب روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی
انتصاب مدیر امور شعب استانها و مدیر امور شعب استان تهران بانک ایران زمین
افزایش نرخ ارز هزینه‌های تولید را بالا می‌برد
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak