ورود شرکت های فناوری اطلاعات به فرابورس تسهیل می شود

تشخیص خبر:رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای و رئیس پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات دراین مراسم گفت: امسال همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در دو بخش، موضوع کنترل های داخلی و مدیریت ریسک را در مباحث بانکداری و بورس، مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش تشخیص خبر ؛ ناصر علی سعادت امروز یکشنبه در نشستی خبری در خصوص برنامه ویژه این همایش ادامه داد: در نوبت بعدازظهر همایش ، یک نشست تخصصی به منظور بررسی چالش ها و راه کارهای ورود شرکت های IT به بازار فرابورس با حضور مدیر عامل و مدیران شرکت فرابورس، مدیران شرکت های فناوری اطلاعات و نمایندگان شرکت های نوپا و متوسط IT برگزار می شود.
به گفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای، در این نشست شرایط جدید ورود شرکت های کوچک و متوسط به بازار سرمایه مطرح می شود. شرکت های عضو سازمان می توانند با حضور در این نشست آمادگی خود VH برای ورود به بازار سرمایه بررسی کنند.
** انعقاد تفاهم نامه با فرابورس
سعادت در خصوص تفاهم صورت گرفته میان سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت فرابورس گفت: پیروی اجرای قانون اخیر شرکت فرابورس به منظور تسهیل ورود بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به بازار سرمایه، سازمان نظام صنفی رایانه ای پیگیری های مستمری با این شرکت انجام داد تا فرصت ویژه ای به منظور حضور شرکت های ICT در فرابورس و تامین منابع مالی برای آنها فراهم شود.
وی ادامه داد: تا پیش از این شرایط ورود به بازار سرمایه، بسیار پیچیده و سخت بود و به همین دلیل حضور در فرابورس چندان منطبق با شرایط شرکت های فعال در صنعت فناوری اطلاعات نبود که خوشبختانه از طریق قانون جدید فرابورس و همکاری نزدیک با سازمان، شرایط مهیا شده است.
به گفته سعادت، تابلوی جدیدی به نام SME ها در بازار فرابورس ایجاد شده که برای ورود همه صنایع چارچوب های خود را دارد اما خوشبختانه این چارچوب ها بیشترین انطباق را با صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به مزایای تفاهم با شرکت فرابورس ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه ای به عنوان متولی رسمی این صنعت در بخش خصوصی از طریق این تفاهم نامه و حضور رسمی در کمیته ارزیاب فرابورس، به دنبال تسهیل و تسریع ورود شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات به بازار فرابورس است.
سعادت در این رابطه ادامه داد: بر این اساس، نماینده در کمیته ارزیاب فرابروس حضور خواهد داشت تا با توجه به آگاهی و شناخت کافی از شرکت های فناوری اطلاعات، تقاضای فعالان ICT را برای ورود به فرابورس مورد بررسی قرار داده و این فرایند را تسهیل کند.
طبق اعلام رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای، بر اساس این تفاهم نامه، آگاهی بخشی و آموزش شرکت های فناوری اطلاعات برای ورود به فرابورس از دیگر رسالت های سازمان در همکاری نزدیک با فرابورس است.
سعادت با اشاره به رشد چشم گیر شرکت های فناوری اطلاعات جهان از طریق بازار سرمایه گفت: در دنیا بسیاری از شرکت های کوچک فناوری اطلاعات در قالب استارتاپ فعالیت خود را آغاز می کنند و بعد از مدتی فعالیت، می توانند وارد بازار بورس شوند و از طریق بورس تامین منابع کنند؛ به همین دلیل ما رشد های چشم گیری را در این صنعت شاهد هستیم.
** اهمیت “مدیریت ریسک و کنترل های داخلی” در نظام بانکداری و بازار سرمایه
علی آذرکار مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات و دبیر شورای سیاست گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به تاریخچه برگزاری دوره های مختلف همایش و اهداف همایش پنجم گفت: طی چهار دوره پیشین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تلاش کردیم ارکان حاکمیت فناوری اطلاعات را با ذکر مثال ها و تجارب مختلف در نهادها و سازمان ها معرفی و تشریح کنیم.
آذرکار دراین رابطه ادامه داد: موضوع امسال همایش، کنترل های داخلی و مدیریت ریسک است و به مجموعه سازکارها و عواملی گفته می شود که شرکت ها درون خود ایجاد می کنند تا از تحقق اهداف کسب و کار خود اطمینان حاصل کنند.
دبیر شورای سیاسگذاری همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت IT در تحقق اهداف سازمان ها وشرکت ها گفت: فناوری اطلاعات نقش اثرگذاری در تحقق اهداف هر کسب و کاری دارد و قطعا موضوع مدیریت ریسک نیازمند کنترل های داخلی توسط فناوری اطلاعات است که به تفسیر در این همایش مطرح می شود.
او در خصوص نقش برجسته فناوری اطلاعات در دو حوزه بانکداری و بورس گفت: تمرکز پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات بر موضوع بانکداری و بورس است و به جرات می توان گفت نقش فناوری اطلاعات و توانمندساز بودن آن در این دو حوزه طی سال های اخیر بسیار پررنگ شده است.
به گفته آذرکار، اغلب زیرساخت ها و راهبردهای بانک ها بر فناوری اطلاعات استوار است و نقش اساسی را در تحقق اهداف بانک ها بر عهده دارد. قطعا کنترل هایی که در این سطح باید اتفاق بیافتد بسیار حیاتی است و موضوع مدیریت ریسک از این جهت در حوزه بانکداری و بورس اهمیت ویژه ای می یابد.
دبیر شورای سیاست گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ادامه داد: در این همایش تجارب مختلف بانک ها و نهادهای مختلف از بکارگیری راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در بحث مدیریت ریسک و کنترل های داخلی مطرح خواهد شد و مقالاتی از سوی بانک ها در ارتباط با پیاده سازی مدیریت ریسک به کمک ابزارهای فناوری اطلاعات طرح و مورد بررسی قرار می گیرد.
سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را با موضوع “کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک” از ساعت ۸ صبح الی ۱۶ روز چهارشنبه ۱۵ ام دی ماه ۱۳۹۵ در سالن همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار می کند. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۵/۱۰/۱۲
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
آگهی مناقصه عمومی بانک ایران زمین
سازوکار تولید و صادرات مانند واردات تسهیل شود
بررسی عملکرد نه ماهه شعب استان گیلان بانک ایران زمین
فرهنگ‌سازی برای خرید محصولات دانش‌بنیان یک ضرورت است
در بانکداری دیجیتال امکان ترسیم نقشه سفر مشتری فراهم است
انتصاب سرپرست اداره سرمایه انسانی بانک ایران زمین
بازاریابی و مشتری مداری مهمترین ابزار رقابت سالم است
رشد بودجه‌ای سال آینده محدود است
مرز میان شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ ها نامشخص است
استفاده از تجربه بازنشستگان بهترین فرصت برای توسعه بانک بود
ظرفیت‌ها بانک ایران زمین، آینده بسیار روشنی را رقم می‌زند
تعیین شرایط مراجعه مأموران مالیاتی به محل فعالیت مودی
موافقت دولت با واگذاری استقلال و پرسپولیس
استقبال ایران از توافق های اولیه استکهلم
راه اندازی پورتال سهامداران حقیقی بانک ایران زمین
آیین نامه حذف یارانه پردرآمدها به هیئت دولت رفت
ارتقا ایمنی دریانوردی/کشتیرانی ایمن تر در دریای خزر
نمایشگاه صنایع دستی وفرش ایرانی
چهار برند لوازم خانگی قیمت محصولات خود راکاهش می دهند
قیمت خودرو با افزایش تولیداصلاح می شود
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak