ورود شرکت های فناوری اطلاعات به فرابورس تسهیل می شود

تشخیص خبر:رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای و رئیس پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات دراین مراسم گفت: امسال همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در دو بخش، موضوع کنترل های داخلی و مدیریت ریسک را در مباحث بانکداری و بورس، مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش تشخیص خبر ؛ ناصر علی سعادت امروز یکشنبه در نشستی خبری در خصوص برنامه ویژه این همایش ادامه داد: در نوبت بعدازظهر همایش ، یک نشست تخصصی به منظور بررسی چالش ها و راه کارهای ورود شرکت های IT به بازار فرابورس با حضور مدیر عامل و مدیران شرکت فرابورس، مدیران شرکت های فناوری اطلاعات و نمایندگان شرکت های نوپا و متوسط IT برگزار می شود.
به گفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای، در این نشست شرایط جدید ورود شرکت های کوچک و متوسط به بازار سرمایه مطرح می شود. شرکت های عضو سازمان می توانند با حضور در این نشست آمادگی خود VH برای ورود به بازار سرمایه بررسی کنند.
** انعقاد تفاهم نامه با فرابورس
سعادت در خصوص تفاهم صورت گرفته میان سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت فرابورس گفت: پیروی اجرای قانون اخیر شرکت فرابورس به منظور تسهیل ورود بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به بازار سرمایه، سازمان نظام صنفی رایانه ای پیگیری های مستمری با این شرکت انجام داد تا فرصت ویژه ای به منظور حضور شرکت های ICT در فرابورس و تامین منابع مالی برای آنها فراهم شود.
وی ادامه داد: تا پیش از این شرایط ورود به بازار سرمایه، بسیار پیچیده و سخت بود و به همین دلیل حضور در فرابورس چندان منطبق با شرایط شرکت های فعال در صنعت فناوری اطلاعات نبود که خوشبختانه از طریق قانون جدید فرابورس و همکاری نزدیک با سازمان، شرایط مهیا شده است.
به گفته سعادت، تابلوی جدیدی به نام SME ها در بازار فرابورس ایجاد شده که برای ورود همه صنایع چارچوب های خود را دارد اما خوشبختانه این چارچوب ها بیشترین انطباق را با صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به مزایای تفاهم با شرکت فرابورس ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه ای به عنوان متولی رسمی این صنعت در بخش خصوصی از طریق این تفاهم نامه و حضور رسمی در کمیته ارزیاب فرابورس، به دنبال تسهیل و تسریع ورود شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات به بازار فرابورس است.
سعادت در این رابطه ادامه داد: بر این اساس، نماینده در کمیته ارزیاب فرابروس حضور خواهد داشت تا با توجه به آگاهی و شناخت کافی از شرکت های فناوری اطلاعات، تقاضای فعالان ICT را برای ورود به فرابورس مورد بررسی قرار داده و این فرایند را تسهیل کند.
طبق اعلام رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای، بر اساس این تفاهم نامه، آگاهی بخشی و آموزش شرکت های فناوری اطلاعات برای ورود به فرابورس از دیگر رسالت های سازمان در همکاری نزدیک با فرابورس است.
سعادت با اشاره به رشد چشم گیر شرکت های فناوری اطلاعات جهان از طریق بازار سرمایه گفت: در دنیا بسیاری از شرکت های کوچک فناوری اطلاعات در قالب استارتاپ فعالیت خود را آغاز می کنند و بعد از مدتی فعالیت، می توانند وارد بازار بورس شوند و از طریق بورس تامین منابع کنند؛ به همین دلیل ما رشد های چشم گیری را در این صنعت شاهد هستیم.
** اهمیت “مدیریت ریسک و کنترل های داخلی” در نظام بانکداری و بازار سرمایه
علی آذرکار مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات و دبیر شورای سیاست گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به تاریخچه برگزاری دوره های مختلف همایش و اهداف همایش پنجم گفت: طی چهار دوره پیشین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تلاش کردیم ارکان حاکمیت فناوری اطلاعات را با ذکر مثال ها و تجارب مختلف در نهادها و سازمان ها معرفی و تشریح کنیم.
آذرکار دراین رابطه ادامه داد: موضوع امسال همایش، کنترل های داخلی و مدیریت ریسک است و به مجموعه سازکارها و عواملی گفته می شود که شرکت ها درون خود ایجاد می کنند تا از تحقق اهداف کسب و کار خود اطمینان حاصل کنند.
دبیر شورای سیاسگذاری همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت IT در تحقق اهداف سازمان ها وشرکت ها گفت: فناوری اطلاعات نقش اثرگذاری در تحقق اهداف هر کسب و کاری دارد و قطعا موضوع مدیریت ریسک نیازمند کنترل های داخلی توسط فناوری اطلاعات است که به تفسیر در این همایش مطرح می شود.
او در خصوص نقش برجسته فناوری اطلاعات در دو حوزه بانکداری و بورس گفت: تمرکز پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات بر موضوع بانکداری و بورس است و به جرات می توان گفت نقش فناوری اطلاعات و توانمندساز بودن آن در این دو حوزه طی سال های اخیر بسیار پررنگ شده است.
به گفته آذرکار، اغلب زیرساخت ها و راهبردهای بانک ها بر فناوری اطلاعات استوار است و نقش اساسی را در تحقق اهداف بانک ها بر عهده دارد. قطعا کنترل هایی که در این سطح باید اتفاق بیافتد بسیار حیاتی است و موضوع مدیریت ریسک از این جهت در حوزه بانکداری و بورس اهمیت ویژه ای می یابد.
دبیر شورای سیاست گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ادامه داد: در این همایش تجارب مختلف بانک ها و نهادهای مختلف از بکارگیری راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در بحث مدیریت ریسک و کنترل های داخلی مطرح خواهد شد و مقالاتی از سوی بانک ها در ارتباط با پیاده سازی مدیریت ریسک به کمک ابزارهای فناوری اطلاعات طرح و مورد بررسی قرار می گیرد.
سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را با موضوع “کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک” از ساعت ۸ صبح الی ۱۶ روز چهارشنبه ۱۵ ام دی ماه ۱۳۹۵ در سالن همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار می کند. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۵/۱۰/۱۲
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
۱۶۰ پروژه برای دیجیتالی شدن در بانک ایران‌زمین
بازدید مدیراستانی بانک ایران زمین از بیمارستان فوق تخصصی شهریار تبریز
اعتماد مردم به شبکه‌ بانکی بزگترین دستاورد روابط عمومی بانکها است
مدیرعامل: با اجرای تغییرات در بدنه مدیریتی، تحقق اهداف را سرعت می بخشیم
بانوان کارآفرین و پیشگام باید معرفی شوند
امکان خرید اینترنتی هدیه کارت در بانک ایران زمین فراهم شد
بازدید مدیر استانی بانک ایران زمین از شرکت صنایع تبدیلی فراز
راه‌اندازی سرویس رمز اول و دوم یکبار مصرف کارت در بانک ایران زمین
انتصابی جدید در بانک ایران زمین
چهار پیشنهاد اجرایی دانش بنیان ها برای رونق تولید
راه‌اندازی سامانه نهاب در بانک ایران زمین
بانک ایران زمین موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001:2015 شد
کمک بانک ایران زمین به بازسازی مدارس مناطق سیل زده
راه‌اندازی سرویس رمز اول و دوم یکبار مصرف کارت در بانک ایران زمین
برگزاری جلسه روسای شعب منطقه ای بانک ایران زمین
عرضه میوه تنظیم بازار شب عید در سراسر کشور آغاز شد
عیدی هوشمند بانک ایران زمین؛کارت هدیتو خودت شارژ کن
مراسم رونمایی از تمبر یادبود بانک‌ایران زمین
فرهنگ مسئولیت اجتماعی باید در جامعه نهادینه شود
“بلوط ایران زمین” پویش جدید بانک ایران زمین
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak