ورود تامین اجتماعی به کتب درسی از سال آینده

تشخیص خبر :مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در ابتدای کار دولت یازدهم ۲۴ هزار پرونده معوقه در رابطه با سیستم بازرسی وجود داشت گفت: امروز از این میزان، حدود ۳۰۰ پرونده باقی مانده است.

به گزارش تشخیص خبر از سازمان تأمین اجتماعی، دکترسیدتقی نوربخش در جشنواره نیکوکارآفرین به برنامه‌ها و اقدامات این سازمان در عرصه کارآفرینی اشاره و اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی ۴۲ میلیون نفر را تحت پوشش دارد و علیرغم همه فراز و فرودها نقش کلیدی در جهت امنیت خاطر بیمه‌شدگان اصلی و تبعی و بازنشستگان دارد.
وی افزود: ماهانه ۳۴۰۰ میلیارد تومان و برابر هدفمندی یارانه‌ها مستمری پرداخت می‌کنیم، ۲۲۰ میلیارد تومان بیمه بیکاری و ۱۴۰۰ میلیارد تومان نیز به صورت ماهانه در بخش درمان هزینه می‌شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ماهانه بیش از ۵۴۰۰ میلیارد تومان در این سازمان تجهیز منابع می‌شود، گفت: یک‌سوم کل تخصیص ماهانه بودجه کشور، در سازمان تامین اجتماعی تجهیز منابع می‌شود که این تجهیز منابع از محل منابع عمومی هم نیست.
دکتر نوربخش کل بدهی دولت به تامین اجتماعی را تا سال ۸۴، ۴۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم در ابتدای دولت دکتر روحانی به ۶۰ هزار میلیارد تومان رسید و علاوه بر این یک میلیون مستمری‌بگیر نیز خلاف روال طبیعی به این صندوق اضافه شد.
وی افزود: مهمترین دلیل شرایط فعلی سازمان تأمین اجتماعی قوانین متعدد از جمله بازنشستگی پیش از موعد و سخت و زیان‌آور و سایر تعهدات بدون منبع است.
دکتر نوربخش توقف روند نامناسب گذشته را از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در دولت تدبیر وامید بر شمرد و گفت: در این دوره از اموال بیمه‌شدگان صیانت کرده‌ایم و این امر را نهادهای نظارتی تایید کرده‌اند. خوشبختانه اتفاق خوبی افتاده و ماده ۱۳ قانون برنامه ششم مقرر کرد که دولت معوقات این سازمان را سالانه تا ۱۰ درصد بپردازد و هیچ قانونی بدون دیده‌شدن منبع تصویب نشود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: بر اساس بخشنامه‌ای خرید و فروش را از محاسبات حق بیمه حذف کرده‌ایم که خواسته دیرینه کارفرمایان بوده است. بخشودگی جرایم را در دو نوبت اجرا کردیم که کمک زیادی توانسته است به رونق تولید کند. علاوه بر اینها موسسه عالی پژوهش و معاونت فرهنگی در این سازمان منحل شده بود که در این دولت احیا شد.
وی ادامه داد: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی فعلی است و ما هم تلاش کردیم به عنوان نهادی اجتماعی اقتصادی در این راستا حرکت کنیم. هرچند فرهنگ بیمه‌ای ما ضعیف است و تلاش کردیم بیمه تامین اجتماعی را به کتاب‌های درسی وارد کنیم. بر این اساس تامین اجتماعی از سال آینده وارد کتب درسی می‌شود. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۵/۱۲/۱۵
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد
نرخ نیمایی حذف نمی‌شود
سرمایه، تجربه دانش فنی سه رکن اساسی شرکت‌های دانش‌بنیان هستند
«ویژه کارت» بانک ایران زمین، مرکز ارائه خدمات به جامعه علمی
مراسم معارفه مدیران و معاونین منطقه ای استان تهران بانک ایران زمین
بازدید از گروه صنعتی اترک شیمی شرق
۱۶۰ پروژه برای دیجیتالی شدن در بانک ایران‌زمین
بازدید مدیراستانی بانک ایران زمین از بیمارستان فوق تخصصی شهریار تبریز
اعتماد مردم به شبکه‌ بانکی بزگترین دستاورد روابط عمومی بانکها است
مدیرعامل: با اجرای تغییرات در بدنه مدیریتی، تحقق اهداف را سرعت می بخشیم
بانوان کارآفرین و پیشگام باید معرفی شوند
امکان خرید اینترنتی هدیه کارت در بانک ایران زمین فراهم شد
بازدید مدیر استانی بانک ایران زمین از شرکت صنایع تبدیلی فراز
راه‌اندازی سرویس رمز اول و دوم یکبار مصرف کارت در بانک ایران زمین
انتصابی جدید در بانک ایران زمین
چهار پیشنهاد اجرایی دانش بنیان ها برای رونق تولید
راه‌اندازی سامانه نهاب در بانک ایران زمین
بانک ایران زمین موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001:2015 شد
کمک بانک ایران زمین به بازسازی مدارس مناطق سیل زده
راه‌اندازی سرویس رمز اول و دوم یکبار مصرف کارت در بانک ایران زمین
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak