ورود تامین اجتماعی به کتب درسی از سال آینده

تشخیص خبر :مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در ابتدای کار دولت یازدهم ۲۴ هزار پرونده معوقه در رابطه با سیستم بازرسی وجود داشت گفت: امروز از این میزان، حدود ۳۰۰ پرونده باقی مانده است.

به گزارش تشخیص خبر از سازمان تأمین اجتماعی، دکترسیدتقی نوربخش در جشنواره نیکوکارآفرین به برنامه‌ها و اقدامات این سازمان در عرصه کارآفرینی اشاره و اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی ۴۲ میلیون نفر را تحت پوشش دارد و علیرغم همه فراز و فرودها نقش کلیدی در جهت امنیت خاطر بیمه‌شدگان اصلی و تبعی و بازنشستگان دارد.
وی افزود: ماهانه ۳۴۰۰ میلیارد تومان و برابر هدفمندی یارانه‌ها مستمری پرداخت می‌کنیم، ۲۲۰ میلیارد تومان بیمه بیکاری و ۱۴۰۰ میلیارد تومان نیز به صورت ماهانه در بخش درمان هزینه می‌شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ماهانه بیش از ۵۴۰۰ میلیارد تومان در این سازمان تجهیز منابع می‌شود، گفت: یک‌سوم کل تخصیص ماهانه بودجه کشور، در سازمان تامین اجتماعی تجهیز منابع می‌شود که این تجهیز منابع از محل منابع عمومی هم نیست.
دکتر نوربخش کل بدهی دولت به تامین اجتماعی را تا سال ۸۴، ۴۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم در ابتدای دولت دکتر روحانی به ۶۰ هزار میلیارد تومان رسید و علاوه بر این یک میلیون مستمری‌بگیر نیز خلاف روال طبیعی به این صندوق اضافه شد.
وی افزود: مهمترین دلیل شرایط فعلی سازمان تأمین اجتماعی قوانین متعدد از جمله بازنشستگی پیش از موعد و سخت و زیان‌آور و سایر تعهدات بدون منبع است.
دکتر نوربخش توقف روند نامناسب گذشته را از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در دولت تدبیر وامید بر شمرد و گفت: در این دوره از اموال بیمه‌شدگان صیانت کرده‌ایم و این امر را نهادهای نظارتی تایید کرده‌اند. خوشبختانه اتفاق خوبی افتاده و ماده ۱۳ قانون برنامه ششم مقرر کرد که دولت معوقات این سازمان را سالانه تا ۱۰ درصد بپردازد و هیچ قانونی بدون دیده‌شدن منبع تصویب نشود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: بر اساس بخشنامه‌ای خرید و فروش را از محاسبات حق بیمه حذف کرده‌ایم که خواسته دیرینه کارفرمایان بوده است. بخشودگی جرایم را در دو نوبت اجرا کردیم که کمک زیادی توانسته است به رونق تولید کند. علاوه بر اینها موسسه عالی پژوهش و معاونت فرهنگی در این سازمان منحل شده بود که در این دولت احیا شد.
وی ادامه داد: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی فعلی است و ما هم تلاش کردیم به عنوان نهادی اجتماعی اقتصادی در این راستا حرکت کنیم. هرچند فرهنگ بیمه‌ای ما ضعیف است و تلاش کردیم بیمه تامین اجتماعی را به کتاب‌های درسی وارد کنیم. بر این اساس تامین اجتماعی از سال آینده وارد کتب درسی می‌شود. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۵/۱۲/۱۵
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
عرضه میوه تنظیم بازار شب عید در سراسر کشور آغاز شد
عیدی هوشمند بانک ایران زمین؛کارت هدیتو خودت شارژ کن
مراسم رونمایی از تمبر یادبود بانک‌ایران زمین
فرهنگ مسئولیت اجتماعی باید در جامعه نهادینه شود
“بلوط ایران زمین” پویش جدید بانک ایران زمین
پیام تبریک مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان به منتخبین عرصه دانش‌بنیان و فناور کشور در مورد انتخابات اتاق بازرگانی تهران
فروش املاک و مستغلات بانک ایران‌زمین
دریافت جایزه ملی مدیریت مالی ایران توسط بانک ایران زمین
اعلام اسامی برندگان هفته پنجم قرعه کشی جشنواره همراه بانک ایران زمین
بنیان بانکداری دیجیتال بر روی تجربه مشتری استوار است
توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی
منابع انسانی مهمترین عامل کسب برتری نسبت به رقبا است
بازدید مدیراستانی بانک ایران زمین از کارخانه اختر لبن تبریز
تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان البرز با حضور مدیران بانک ایران زمین
موتور محرک اقتصاد دانایی محور شرکت‌های دانش‌بنیان هستند
اهدای تجهیزات بیمارستانی توسط بانک ‌ایران زمین به زلزله‌زدگان کرمانشاه
برگزاری گردهمایی سراسری مسئولین شعب مشهد و دوایر ستادی بانک ایران زمین
بانک ایران زمین به راهکارهای اجرای فناوری بلاک چین دست پیدا می کند
تعامل بین‌المللی در حوزه دانش‌بنیان‌ها یک ضرورت است
فروش املاک و مستغلات بانک ایران‌زمین
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak