رویکرد کلی‌نگر ال‌جی نسبت به پایداری(Sustainability) در نمایشگاه CES 2024

تشخیص خبر: به دلیل افزایش فزاینده توجه جهانیان به مسائل زیست‌محیطی و نیاز اضطراری به پرداختن به تغییرات اقلیمی، پایداری به یکی از تم‌های اصلی نمایشگاه‌های تجاری در سراسر جهان تبدیل شده است. اما تناقضی آشکار در این رویکرد وجود دارد، زیرا این قبیل رویدادها به‌ویژه اگر موضوع موردبحث برپایی یک نمایشگاه حرفه‌ای باشد اغلب منجر به تولید میزان قابل‌توجهی زباله و مصرف منابع طبیعی می‌شود.

ال‌جی با درک ضرورت ایجاد تغییر در این روال، با انجام اقداماتی جدی برای کاهش انتشار کربن حاصل از شرکت در چنین رویدادهایی به‌صورت فعالانه تعهد خود را به ساختن آینده‌ای پایدار حفظ می‌کند. در نمایشگاه CES 2024 که یک نمایشگاه مشهور جهانی در زمینه IT و لوازم الکترونیکی مصرفی است، ال‌جی اقداماتی را برای کاهش ردپای کربنی خود انجام داد. یکی از اقدامات قابل‌توجه این بود که تصمیم گرفته شد برای ارسال ۶۱ تن از ۱۳۸ تن محصولات و مواد اولیه لازم، از حمل‌و‌نقل دریایی استفاده شود. به جز محصولاتی که به تازگی تولید و رونمایی شده بودند و به دلایل ملاحظات امنیتی از طریق هوایی ارسال شدند استفاده از حمل‌و‌نقل دریایی به دلیل کاهش چشمگیر ردپای کربنی در مقایسه با حمل‌و‌نقل هوایی برای فواصل طولانی حرکت ویژه ای به شمار می‌رود.

در مقایسه با سال گذشته که ال‌جی برای ارسال ۱۷۷ تن از محصولات و مواد لازم از حمل‌و‌نقل هوایی استفاده کرده بود، تغییر روش حمل‌و‌نقل برای بخش عمده‌ای از مواد و محصولات، کاهش قابل توجهی را در انتشار سال به سال کربن توسط این شرکت مشاهده می‌شود. انتشار کربن شرکت ال‌جی در نمایشگاه CES امسال بر طبق فاکتور انتشار ردپای کربنی تعیین شده توسط موسسه صنایع و فن‌آوری‌های زیست‌محیطی کره که مسئولیت نظارت بر اظهارات اثرات زیست‌محیطی محصولات (مدارکی که به صورت شفاف جنبه‌های مختلف عملکرد و تأثیرات زیست‌محیطی محصولات یا مواد اولیه در طول عمر مفیدشان را نشان می‌دهند) در کره جنوبی را بر عهده دارد، معادل ۸۲۱ تن از ترکیبات CO2 تخمین زده شده است که نسبت به انتشار کربن ناشی از حضور در همین نمایشگاه در سال گذشته که برابر با ۱۸۵۷ تن بود، بیش از ۱۰۰۰ تن کاهش یافته است. این ارقام به معنای کاهش ۴۰ درصدی انتشار کربن به ازای حمل هر یک کیلوگرم از مواد و محصولات در مقایسه با سال گذشته است.۱

این دستاورد برجسته را می‌توان به تعهد تزلزل‌ناپذیر ال‌جی به پایداری نسبت داد که آشکار است از مراحل برنامه‌ریزی شده بسیار دقیق نمایشگاه است. انتخاب حمل‌و‌نقل دریایی نیازمند انجام اقدامات و آمادگی‌های پیشگیرانه متعددی بود که باید از چندین ماه قبل آغاز می‌شدند و استفاده از این روش توسط ال‌جی تعهد این شرکت به کاهش انتشار کربن در طی فعالیت‌هایش را به‌خوبی نشان می‌دهد.

به‌علاوه، ال‌جی در نمایشگاه CES تعهد خود به ملاحظات زیست‌محیطی در حین حضورش در نمایشگاه‌ها را در قسمت زندگی بهتر برای همه (ESG Zone) به نمایش گذاشت. این شرکت محصولات نوآورانه‌ای نظیر LG mycup (یک دستگاه شستشوی ماگ) و ماشین لباسشویی و خشک‌کن دوتایی مجهز به مبدل پمپ حرارتی LG WashCombo™ All-in-One با قابلیت اجرای چرخه کامل شست‌وشو و خشک‌کن در کمتر از ۲ ساعت۲ و ۶۰ درصد کاهش در مصرف انرژی در مقایسه با یک مدل استاندارد خشک‌کن تهویه‌دار۳ را در این قسمت معرفی کرد. ال‌جی همچنین راهکارهای متنوعی را با استفاده از پلتفرم انرژی خانگی خود که یک راهکار یکپارچه برای ارتقاء پایداری است ارائه کرد. ترکیب سیستم ذخیره‌سازی انرژی ال‌جی (ESS) با سیستم پمپ حرارتی هوا-به-آب، مدیریت و استفاده موثر از انرژی را با ادغام یکپارچه استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر، تسهیل می‌کند.

ازاین‌گذشته، در قسمت پایداری(Sustainability) در غرفه نمایشگاهی ال‌جی با به نمایش گذاشتن محصولاتی که در آن‌ها از مواد بازیافتی استفاده شده است؛ مانند دستگاه تصفیه هوای LG PuriCare AeroFurniture، باغچه کوچک LG tiiun mini، جاکفشی LG Styler ShoeCase و LG Styler ShoeCare تعهد این شرکت به ایجاد یک اقتصاد چرخشی به شکل برجسته‌تری نشان‌داده‌شده بود.

همچنین، ال‌جی در این نمایشگاه از یک رویکرد نوآورانه به نام Universal UP Kit باهدف ارتقا دسترسی‌پذیری لوازم‌خانگی خود برای تمامی کاربران رونمایی کرد. این کیت از اکسسوری‌های قابل‌نصب و جداسازی که به‌منظور بهبود کاربری لوازم‌خانگی ال‌جی باهدف اطمینان از ارائه یک تجربه کاربری سطح بالا برای مصرف‌کنندگانی از هر سن‌وسال و جنسیت و با هر سطح از توانمندی فیزیکی طراحی شده‌اند تشکیل شده است.
# # #

۱ بر اساس محاسبات انجام شده بر طبق استانداردهای Korea Environmental Industry & Technology Institute (ecosq.or.kr/websquare.do#w2xPath=/ui/cer/ic/oh/ICOH110M01.xml&valVl=tabs3&menuSn=20018500)
۲ بر اساس آزمایش مستقل در چرخه Wash+Dry با تنظیم بر روی حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی، ۱۰ پوند بار (اکتبر ۲۰۲۳)
۳ ۶۰ درصد افزایش در بهره‌وری انرژی در مرحله خشک‌کن، رتبه بهره‌وری انرژی در مقایسه با الزامات کیفیت ENERGY STAR برای خشک‌کن‌های برقی. بر اساس EnergyStar.gov (نوامبر ۲۰۲۳)

Related Posts
سیدصادق موسوی مشاور دبیر و مدیر ارتباطات و
برای اولین بار در شبکه بانکی دریافت گواهینامه
کسب رتبه برتر بانک سپه در تعداد تراکنش‌های
برگزاری پنجمین همایش سراسری شعب استانهای مازندران و
از اعضای هیات مدیره چهارم سازمان نظام صنفی
تجربه مشتری وجه تمایز ما در ارائه خدمات
تقدیر معاون اول رئیس جمهور از بانک سپه
مدیرعامل بانک سپه فرارسیدن چهل و پنجمین سالگرد
تغییر پروانه های حوزه اینترنت، کیفیت ارائه خدمات
آغاز ثبت نام در پنجمین همایش راهبری و
نمایش جدیدترین نوآوری‌های ال‌جی در نمایشگاه CES 2024

راهکارهای زندگی هوشمند ال‌جی تجربه‌هایی را برای نیم‌نگاهی به آینده جهت درک “بازآفرینی آینده” در فضاهای مختلف فراتر از خانه ارائه می‌کند.
ال‌جی الکترونیکس (LG) راهکارهای زندگی هوشمند خود را که از خانه فراتر رفته و فضاهای مختلفی نظیر محیط‌های تجاری را نیز در برمی‌گیرند در نمایشگاه CES 2024 به نمایش گذاشت. این نوآوری‌ها شامل تلویزیون شفاف و وایرلس ۴K LG SIGNATURE OLED؛ یک خانه هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیاء (IoT) و فن‌آوری‌های ارتباطات؛ و مفهوم حمل و نقل Alpha-able هستند.

تجربه کاربری بی‌نظیر تلویزیونی با فن‌آوری‌های نوآورانه و محتوای نامتناهی
ال‌جی از اولین تلویزیون شفاف و وایرلس۴K OLED ، یعنی LG SIGNATURE OLED T خودنمایی کرد. از بازدیدکنندگان با یک صفحه نمایش هنر رسانه‌ای عظیم که از ترکیب ۱۵ تلویزیون ۷۷ اینچی OLED T تشکیل شده و محتواهای ویدئویی گیرایی را با سطوح سیاه کامل و رنگ‌های زنده پخش می‌کند استقبال می‌شود. این نمایشگرها تدریجاً به یک تلویزیون شفاف OLED تبدیل می‌شوند که از عصر جدیدی توسط OLED T پرده برداری می‌کنند. ظاهر شناور تلویزیون‌های OLED بر انتقال وایرلس سیگنال‌های صوتی و تصویری و اتصال به دستگاه‌های خارجی تأکید بیشتری کرده و با ساده‌سازی نصب، آزادی بیشتری را در طراحی داخلی امکان‌پذیر می‌سازد.

یک بخش در غرفه به نمایش برجسته چگونگی ایجاد امکان فراتر رفتن از محدودیت‌های فضا و ادغام یکپارچه تلویزیون LG SIGNATURE OLED T در زندگی روزمره با استفاده از فن‌آوری صفحه نمایش شفاف و قابلیت انتقال داده وایرلس این محصول اختصاص یافته بود. به علاوه صفحه نمایش شفاف تجربه تماشای آثار هنری رسانه را با افزودن عمق و بعد به آن‌ها ارتقاء می‌دهد.
بازدیدکنندگان با حرکت به قسمت بعدی غرفه با یک ساختار تونل مانند جذاب ساخته شده با استفاده از بیش از ۱۴۰ نمایشگر ۵۵ اینچی OLED مواجه می‌شدند. از این قسمت که به تجربه کاربری webOS اختصاص دارد به عنوان پلتفرمی برای به نمایش گذاشتن طیف وسیعی از محتواها که از طریق همکاری با شرکای متنوع، تأمین و مدیریت شده‌اند استفاده شده است. قسمت webOS با دعوت به کشف دنیایی از سرگرمی‌های مبتنی بر پلتفرم webOS از میهمانان با مجموعه جامعی از کلیپ‌های ویدئویی از مجموعه متنوعی از ژانرهای مختلف شامل سریال‌ها، گیم‌ها و ورزش‌های محبوب پذیرایی کرد. این تجربه فراگیر از بازدیدکنندگان دعوت نمود تا با سفری گیرا و تعاملی در دنیای webOS شیرجه بزنند و آن را کشف کنند.
ارتقاء تجربه کاربری «راهکارهای زندگی هوشمند» با فن‌آوری هوش مصنوعی
در قسمت نمایشگاهی اختصاص یافته به زندگی هوشمند، ال‌جی به معرفی نحوه بهبود راهکارهای هوشمند آینده این شرکت با استفاده از هوش مصنوعی پرداخت. خانه هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی این شرکت از حسگرهای متنوعی استفاده می‌کند که علاوه بر دیجیتالی سازی زندگی مردم، به صورت فعالانه نیازهای آن‌ها را تشخیص داده و راهکارهای شخصی‌سازی شده‌ای را بر اساس گفته‌ها، اقدامات و حتی احساسات کاربران پیشنهاد می‌دهد.

برای مثال حسگرهای غیر تماسی نصب شده در خانه می‌توانند ریتم ضربان و تنفس کاربران را دیجیتالی کرده و وضعیت سلامتی آن‌ها را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهند تا بتوانند به صورت خودکار دما و رطوبت فضاهای بسته را با توجه به این داده‌ها تنظیم کنند.
در خانه هوشمند آینده، LG ThinQ حسگرها و دستگاه‌های اینترنت اشیاء نصب شده در خانه را به یکدیگر متصل می‌کند و نقش یک پلتفرم خدماتی که به صورت خودکار دستگاه‌ها را برای اطمینان از انجام تنظیمات ایده‌آل بدون نیاز به دخالت مشتری تنظیم می‌کند را ایفاء‌ می‌کند.
در صورتی که یکی از کاربران یک حیوان خانگی جدید مانند گربه به خانه بیاورد،‌ میکروفون‌ها، دوربین‌ها و حسگرهای mm Wave موجود در دستگاه‌های لوازم خانگی حضور دوست پشمالوی جدید را تشخیص می‌دهند و به صورت خودکار دانلود حالت حیوان خانگی از اپلیکیشن لوازم خانگی LG ThinQ UP را پیشنهاد کرده و یا کیت‌های اکسسوری ویژه حیوانات خانگی را توصیه می‌کنند. به علاوه،‌ حسگرها حتی بهره‌وری انرژی را با قرار دادن محصولات هوشمند موجود در اتاق‌هایی که کسی در آن‌ها حضور ندارد بر روی حالت ذخیره انرژی و یا خاموش کردن آن‌ها وقتی کسی در خانه نیست بهینه‌سازی می‌کنند. این حسگرها حتی می‌توانند در صورت تشخیص هر‌گونه فعالیت غیر معمول، حالت پیشگیری از وقوع جرم را فعال کرده و هشدارها و اعلان‌هایی را از طریق اپلیکیشن LG ThinQ ارسال کنند.
در این قسمت یک نماینده به تازگی رونمایی شده هوش مصنوعی خانه هوشمند، که با استفاده از دو چرخ خود برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان در غرفه حرکت می‌کند نیز معرفی گردید. این نماینده هوش مصنوعی یک دستیار همه‌کاره در انجام کارهای خانه و یک هاب هوشمند برای فراهم کردن پشتیبانی گسترده در زندگی روزمره کاربران از طریق اتصال و مدیریت لوازم خانگی و دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء موجود در خانه است. این دستگاه که به یک دوربین، بلندگو و مجموعه‌ای از حسگرهای نظارتی مجهز شده است، داده در لحظه محیط خانه را به منظور تسهیل کنترل لوازم خانگی گردآوری می‌کند. نمایشگر موجود در قسمت جلویی آن امکان ابراز احساسات با استفاده از حالت‌های چهره را برای برقراری تعامل و ارتباط فعال با کاربران فراهم می‌کند.
Alpha-able در مفهوم آینده حمل‌و‌نقل
ال‌جی به تازگی با فراتر رفتن از خانه، خودروهای آینده را به عنوان “فضاهای دیجیتال شخصی‌سازی شده” بازتعریف می‌کند. شرکت ال‌جی برای ترسیم این مفهوم در فضای نمایشگاهی خود، قسمتی را به معرفی ویژگی Alpha-able اختصاص داد. خدمات Alpha-able یک معرف عینی از چشم‌انداز حمل‌و‌نقل ال‌جی هستند که پیش‌نمایشی از راهکارهای نوآورانه‌ای که می‌توان در محیط حمل‌و‌نقل آینده تجربه کرد را به مسافرین ارائه می‌کنند.
هدف مفهوم آینده حمل‌و‌نقل را می‌توان در ارائه تجربه‌های کاربری منحصر‌به‌فرد به مشتریان بر اساس سه تم: تبدیل‌پذیر، کاوش‌پذیر و آرامش‌بخش خلاصه کرد. با تبدیل خودرو به فضاهای تداعی‌کننده محیط خانه و محل کار، سرنشینان می‌توانند در راه کار کنند و یا به استراحت بپردازند. Alpha-able از فن‌آوری‌های پیشرفته نمایشگر شامل نمایشگرهای جمع شونده، انعطاف‌پذیر و شفاف در کنار راهکارها و فن‌آوری‌های بی‌رقیب لوازم خانگی ال‌جی برای ارائه تجربه‌های تبدیل‌پذیری که خود را با نیازهای سرنشینان تطبیق می‌دهند استفاده می‌کند. به علاوه، Alpha-able با فراهم کردن اطلاعات و محتواهای شخصی‌سازی شده تجربه‌های کاربری کاوش‌پذیری را برای موقعیت‌های خاص و تجربه‌های آرامش‌بخشی را برای استراحت و لذت بردن از اوقات شخصی سرنشینان ارائه می‌کند.
ال‌جی علاوه بر Alpha-able قسمتی را نیز به نمایش راهکارهای شارژ خودروهای برقی به عنوان یکی از حیطه‌های کلیدی رشد این شرکت اختصاص داد. در این بخش شارژر خودروهای برقی ال‌جی و راهکارهای کنترلی الکترونیک-محور (e-Centric) به شکلی برجسته به نمایش گذاشته شد.

آزمایشگاه‌ها و راهکارهای پایداری تجربی و نوآورانه ال‌جی در راستای چشم‌انداز ESG
ال‌جی همچنین از مجموعه‌ای از محصولات جدید توسعه‌یافته توسط آزمایشگاه‌های ال‌جی که محصولاتی تجربی و در عین حال نوآورانه هستند، در کنار خدمات توسعه پروژه با تمرکز بر تولید تجربه‌های کاربری منحصر‌به‌فرد رونمایی نمود.
قسمت آزمایشگاه‌های ال‌جی مجموعه‌ای از محصولات نوآورانه شامل DukeBox توسط LG Labs که یک دستگاه صوتی همه-کاره برای بازابداع عمق تجربه کاربری صوتی-تصویری مدرن‌سازی شده است؛ DUOBO توسط LG Labs یک دستگاه قهوه کپسولی که دو طعم را به صورت همزمان ارائه می‌دهد؛ و Bon Voyage توسط LG Labs که فضای زندگی شخصی‌سازی شده که برای توسعه کیفیت زندگی در خانه به تجربه ماندن در طبیعت طراحی شده است را به نمایش گذاشت. به علاوه،LG CineBeam Qube و brid.zzz آزمایشگاه‌های ال‌جی نیز در این قسمت وجود دارند که رویکردهای نوآورانه و جسورانه‌ای را برای ارتقاء تجربه کاربری ارائه می‌کنند.

این شرکت فضایی را نیز برای “زندگی بهتر برای همه” در نظر گرفت که به تلاش‌های شرکت در زمینه‌های زیست محیطی، اجتماعی و ابتکار عمل‌های مدیریتی اختصاص دارد. یک مورد قابل توجه در این محدوده LG mycup بود که یک دستگاه ماگ‌شوی است که در نمایشگاه CES برای اولین بار از آن رونمایی شد. علاوه بر این، ال‌جی راهکار خانه پایدار خود را که از توانمندی‌های پلتفرم انرژی خانگی ال‌جی برای بهینه‌سازی مدیریت و مصرف انرژی برخوردار است معرفی کرد. این راهکار جامع صرفه‌جویی در مصرف، کنترل آسان و توانایی توزیع انرژی تجدیدپذیر را برای کاربران فراهم می‌کند.

به علاوه، ال‌جی Universal UP Kit خود را که از مجموعه‌ای از اکسسوری‌هایی تشکیل شده است که برای کمک به تمامی کاربران برای استفاده آسان از لوازم خانگی ال‌جی صرف نظر از جنسیت، سن و توانایی‌های جسمانی آن‌ها طراحی شده‌اند، به نمایش گذاشت. بازدیدکنندگان این فرصت را داشتند که این اکسسوری‌ها را در نمایشگاه مستقیماً تجربه کنند. این شرکت همچنین قویاً بر دسترسی‌پذیری برای همه از طریق ارائه تجربه‌های دسترسی‌پذیری در تلویزیون‌های خود تأکید کرد.
 

تجربه جدید و متفاوت تماشا با تلویزیون شفاف وایرلس اولد ال جی

تشخیص خبر: تلویزیون OLED T 4K پریمیوم ال‌جی آغاز فصل جدیدی از نوآوری‌های تلویزیون را رقم می‌زند.

ال‌جی الکترونیکس (LG) از اولین تلویزیون OLEDشفاف بی‌سیم جهان در CES 2024 رونمایی کرد. LG SIGNATURE OLED T یک شاهکار واقعی فناوری است که ترکیبی از صفحه نمایش OLED 4K شفاف و فناوری انتقال بی‌سیم ویدیو و صوت LG است تا تجربه صفحه نمایش را به روش‌هایی که قبلاً امکان پذیر نبود تغییر دهد. OLED T دنیایی از پتانسیل تقریباً نامحدود را باز می‌کند و به کاربران آزادی بی سابقه ای برای چیدمان دقیق فضای زندگی خود می‌دهد. این ویژگی با کیفیت تصویر و عملکرد کلاس جهانی LG OLED که توسط پردازنده جدید α (Alpha) 11 AI تقویت شده است، تکمیل می‌شود. OLED شفاف LG برنده پنج جایزه نوآوری CES 2024، از جمله افتخار بهترین نوآوری است.

LG SIGNATURE OLED T کاربران را از یک صفحه سیاه غالب که با دکور خانه آنها رقابت می‌کند، آزاد می‌کند. با حفظ اندازه صفحه نمایش ۷۷ اینچی،OLED T و نمایشگر شفاف نوآورانه آن به طور یکپارچه با محیط خود هماهنگ می‌شود. تقریباً وقتی خاموش است نامرئی است و با محیط ترکیب می‌شود و کاربران را از مشکل قدیمی «چه باید با صفحه نمایش بزرگ سیاه» خلاص می‌کند. صفحه شفاف زیبای تلویزیون همچنین به بزرگتر شدن فضای فرد کمک می‌کند و حس باز بودن ایجاد می‌کند.

LG OLED T منحصر به فرد، از امکانات جدید زیادی برخوردار است، از محل قرارگیری آن در اتاق گرفته تا انواع تجربیات کاربری که LG اکنون می‌تواند ارائه دهد.

صفحه نمایش OLED شفاف آن محدودیت‌های معمول تلویزیون‌های معمولی را برطرف می‌کند. دیگر نیازی نیست که تلویزیون به دیوار تکیه داده شود. در عوض، کاربران می‌توانند OLED T را در وسط اتاق قرار دهند تا به عنوان یک دکوراتور یا آن را در برابر پنجره قرار دهند بدون اینکه مانع دید بیرون شود. جعبه Zero Connect همراه که از فناوری انتقال بی‌سیم پیشرفته LG برای ارسال تصاویر و صداهای ۴K به OLED T استفاده می‌کند، همچنین به کاربران امکان می‌دهد تلویزیون خود را در هر مکانی قرار دهند، صرف نظر از اینکه پریز برق در اتاق کجا قرار دارد. با عدم وجود کابل بین جعبه Zero Connect وOLED T، کاربران می‌توانند از محیط تماشای بدون سیم و بدون سیم لذت ببرند.

علاوه بر این، طراحی مدولار LG OLED T روش‌های نصب متنوعی را امکان پذیر می‌کند. OLED T در حالت مستقل، به دیوار تکیه داده شده یا به دیوار نصب شده است. کاربران می‌توانند با اضافه کردن پایه یا قفسه‌های شناور در هر دو طرف صفحه نمایش، مطابق با سلیقه و ترجیحات منحصر به فرد خود سفارشی‌تر کنند.

OLED شفاف LG به صاحبان آن اجازه می‌دهد تا با تجربه‌های دوگانه مشاهده: شفاف و کدر، اشکال جدیدی از سرگرمی و استفاده را کشف کنند. OLED T با ویژگی Always-On-Display (AOD) تبدیل به یک بوم دیجیتال شفاف برای نمایش آثار هنری، فیلم‌ها یا عکس‌ها می‌شود. محتوایی که روی صفحه شفاف نمایش داده می‌شود به نظر می‌رسد در هوا شناور است، اما همزمان با فضای اطراف ترکیب می‌شود و یک اثر بصری جذاب و اتمسفری ایجاد می‌کند. یک گزینه دیگر ویژگی T-Bar است که یک نوار اطلاع رسانی مفید را در قسمت پایین صفحه نمایش اجرا می‌کند . T-Bar اعلان‌های خبری، به روز رسانی‌های آب و هوا یا عنوان آهنگ‌های در حال پخش را نمایش می‌دهد در حالی که بقیه صفحه نمایش یک نمای واضح و بدون مانع از فضای پشت آن را ارائه می‌دهد.

برای مشاهده در OLED تصویری کامل، فقط کافی است یک دکمه را فشار دهید تا صفحه نمایش کنتراست را بالا ببرید. به این ترتیب، کاربران می‌توانند به طور لحظه ای برای بهره مندی کامل از کیفیت تصویر بهبود یافته LG OLED از طریق پردازنده جدید α (Alpha) 11 AI با عملکرد AI 4 برابر بیشتر سوئیچ کنند. این یک بهبود ۷۰ درصدی در عملکرد گرافیکی و سرعت پردازش ۳۰ درصد سریعتر نسبت به نسل قبلی ارائه می‌دهد. OLED T بهترین تجربه‌های صفحه نمایش شفاف و رنگارنگ را با یک کلیک دکمه ارائه می‌دهد.

پارک هیونگ سی، رئیس شرکت سرگرمی خانگی LG در این‌باره گقت: “لحظه‌ای شگفت‌انگیز در نوآوری‌های مشتری محور، LG SIGNATURE OLED T تجربه‌های صفحه نمایش جدیدی را همراه با کیفیت تصویر و عملکرد فناوری OLED برنده جایزه خود ارائه می‌دهد، تلویزیون شفاف OLED LG به مشتریان آزادی بیشتری برای طراحی فضای زندگی خود می‌دهد و کاملاً تعریف آنچه ممکن است را تغییر می‌دهد و راه را برای آینده‌ای هیجان‌انگیز در صنعت تلویزیون هموار می‌کند.”

LG SIGNATURE OLED T خیره‌کننده در نمایشگاه CES 2024 از ۹ تا ۱۲ ژانویه در غرفه شرکت (#۱۶۰۰۸، مرکز کنوانسیون لاس وگاس) به نمایش گذاشته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات LG که در CES 2024 رونمایی شده‌اند، لطفاً به کیت مطبوعاتی CES 2024 مراجعه کنید

معرفی تلویزیون‌های QNED 2024 ال‌جی با کیفیت تصویر ارتقا یافته و تنوع در سایز نمایشگر

ال‌جی الکترونیکس (LG) جدیدترین سری تلویزیون‌های QNED و QNED Mini LED 2024 خود را معرفی نمود. این سری محصولات گزینه‌های بیشتری را برای انتخاب نمایشگر فراهم می‌کنند که یکی از این گزینه‌ها شامل نمایشگر بسیار بزرگ ۹۸ اینچی با کیفیت تصویر عالی، فن‌آوری‌های پیشرفته پردازش مبتنی بر هوش مصنوعی، ویژگی‌های گسترده شخصی‌سازی و طراحی پیچیده است.
تلویزیون‌های QNED جدید ال‌جی با تکامل بیشتر و برخورداری از پردازشگر هوش مصنوعی α۸ به شکل چشمگیری هوشمندتر شده و با افزایش ۳/۱ برابری کارایی هوش مصنوعی، بهبود ۳/۲ برابری کارایی گرافیکی و افزایش ۶/۱ برابری سرعت پردازش نسبت به نسل قبل خود بهبود یافته‌اند.

AI Picture Pro برای نمایش بصری دقیق‌تر از فن‌آوری‌های پیشرفته‌ای بر پایه یادگیری عمیق، کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌کند. این ویژگی ارزشمند به طرز ماهرانه‌ای چهره‌ها، اشیاء و پس‌زمینه‌های یک صحنه را متمایز می‌کند و بافت و جزئیات ظریف را برای ارئه یک کیفیت تصویر بی‌نظیر، زنده و واقعی غنی‌تر می‌کند. Dynamic Tone Mapping Pro تصویر را به بلوک‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و هر یک از آن‌ها را در لحظه برای تعیین تاریک‌ترین و روشن‌ترین نواحی آنالیز می‌کند و به این ترتیب برای ارائه کیفیت تصویر سه‌بعدی جزئیات را با بهینه‌سازی دقیق HDR بهبود می‌دهد. با استفاده از Personalized Picture Wizard کاربران می‌توانند با انتخاب چند تصویر مورد نظر خود از میان گزینه‌های داده شده که به صورت هوشمند و با استفاده از روش یادگیری عمیق تهیه شده‌اند به آسانی کیفیت تصویر را طبق سلیقه خود شخصی‌سازی کنند.

علاوه بر برخورداری از تصویری زنده و با کیفیت،AI Sound Pro تماشاگران را با کیفیت صدای عالی مجازی و فراگیر ۹٫۱٫۲ که توسط بلندگوهای داخلی تلویزیون پخش می‌شوند مسحور می‌کند. WOW Orchestra نیز برای ایجاد یک سیستم صوتی واحد، ساندبارهای ال‌جی را به نحو یکپارچه‌ای با بلندگوهای تلویزیون هماهنگ می‌کند تا یک تجربه صوتی جذاب سه بعدی برای کاربران فراهم شود.

جدیدترین تلویزیون‌های QNED این شرکت با استفاده از فن‌آوری‌های رنگی Quantum Dot و NanoCell کیفیت تصویری بسیار عالی و شفاف را برای تجربه تماشایی بسیار نزدیک به واقعیت ارائه می‌کنند. رنگ‌های دقیق تلویزیون‌های QNED با بازتولید رنگ بهبود یافته، عمق بصری را برای یک تجربه سرگرمی خانگی فراگیر سه بعدی ارتقاء می‌دهند.

تلویزیون‌های LG QNED Mini LED با استفاده از فن‌آوری Precision Dimming با بهبود درجه‌بندی و کنترل نور پس‌زمینه به کنتراست طبیعی دست یافته‌اند. تلویزیون‌های LG QNED از فن‌آوری Local Dimming برای دستیابی به کنتراست واقعی و درخشندگی منحصر به فرد استفاده می‌کنند.

تلویزیون LG QNED Mini LED مدل QNED90 با استفاده از Million Grey Scale که طیف‌های مختلف خاکستری را متمایز کرده و با درجه‌بندی‌ای برابر با ۲۰-بیت کنتراستی به شدت پر انرژی فراهم می‌کند.

تلویزیون‌های QNED 2024 ال‌جی شامل مدل‌های QNED85 و QNED80 با برخورداری از طراحی شیک و پیچیده خود در هر فضایی به خوبی تلفیق شده و به فضای خانه جلوه‌ای فوق‌العاده می‌بخشد. این تلویزیون‌ها همچنین می‌توانند بر روی دیوار نصب شوند و انعطاف‌پذیری بیشتری را در چیدمان مبلمان و لوازم خانگی ایجاد کنند.

تلویزیون‌های QNED 2024 ال‌جی تجربه کاربری سرگرمی‌های خانگی را با قابلیت‌های شخصی‌سازی هوشمندانه خود و بهبود دسترسی‌پذیری آسان ارتقاء می‌دهند. ال‌جی با برنامه webOS Re:New* امکان به روزرسانی به جدیدترین نسخه پلتفرم webOS را برای تلویزیون‌های هوشمند خود فراهم کرده است و تعداد بیشتری از دارندگان تلویزیون‌های هوشمند می‌توانند تا ۵ سال آینده از به‌روزترین تجربه‌های کاربری برخوردار شوند. این پیشنهاد شایان توجه شامل مدل‌های LG QNED Mini LED8K تولید شده در سال ۲۰۲۲ (سری‌های QNED99 و QNED95) نیز می‌شود و در آینده مدل‌های بیشتری از سری تلویزیون‌های QNED در سراسر جهان را پوشش خواهد داد.

کاربران با استفاده از جدیدترین پلتفرم webOS تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی، برای شخصی‌سازی تجربه کاربری بر اساس سلیقه فردیشان می‌توانند پروفایل‌های انفرادی برای خود ایجاد کنند. این تلویزیون‌ها می‌توانند تفاوت بین صداهای کاربران را بر اساس پروفایل آن‌ها تشخیص دهند و با تفسیر جامع الگوی استفاده آن‌ها، پیشنهادات شخصی‌سازی شده‌ای را به آن‌ها ارائه دهند.

به علاوه، صفحه اصلی رابط کاربری نمایشگر جدیدترین نسخه‌های webOS برای دسترسی سریع و آسان به خدمات، با دسته‌بندی شخصی‌سازی شده به صورت گروه‌های مختلف از قبیل Home Office، Home Hub، ورزش و گیم‌ها از Dynamic Q Card استفاده می‌کنند. برای لذت بردن کاربران از رسانه‌های دیجیتال مورد علاقه خود تلویزیون‌های QNED 2024 ال‌جی از Apple AirPlay و Chromecast نیز برای بهبود دسترسی‌پذیری در زمینه اتصالات و سازگاری با دستگاه‌های تلفن همراه پشتیبانی می‌کند.

تلویزیون‌های QNED 2024 ال‌جی با ارتقاء تجربه کاربری برای یکایک افراد با میزان مختلف توانمندی،‌ از مجموعه‌ای از قابلیت‌های دسترسی‌پذیری شامل تنظیمات منوی مخصوص، زبان اشاره، آموزش‌های ریموت کنترل و راهنماهایی برای حل کردن سریع مشکلات برخوردار هستند.

سری تلویزیون‌های QNED 2024 ال‌جی نیازهای متنوع مشتریان را با ارائه مجموعه گسترده‌ای از ابعاد برای نمایشگرها به پیشگامی تلویزیون بسیار بزرگ ۹۸ اینچی، که مرزهای ابعاد نمایشگر را ارتقاء داده است و صفحه نمایشی واقعاً عظیم دارد که بینندگان را با ابعاد بزرگ خود کاملاً در محتوایی که تماشا می‌کنند غرق می‌کنند، پوشش می‌دهند. این مدل غول‌آسای ۹۸ اینچی علاوه بر پاسخ به تقاضای رو به رشد برای تلویزیون‌های بزرگتر در بازار تلویزیون‌های LCD پریمیوم، در سری گسترده‌ای قرار دارد که گزینه‌های جایگزین متعددی نیز شامل نمایشگرهای ۴۳، ۵۰، ۵۵، ۶۵، ۷۵ و ۸۶ اینچی را برای مشتریان فراهم می‌کند تا بتوانند تلویزیونی را که برای فضاهای مختلف مصرفشان مناسب‌ترین ابعاد را داشته باشد انتخاب کنند.

Baik Seon-pill رئیس بخش برنامه‌ریزی محصول شرکت سرگرمی‌های خانگی ال‌جی الکترونیکس در این‌باره گفت: “سری LG 2024 LG QNED TV علاوه بر ارائه تجربه کاربری شخصی‌سازی شده‌ بر اساس علایق و سبک زندگی هر یک از افراد، با پردازشگر پیشرفته‌ای که تجربه‌های صوتی-تصویری برجسته‌ای را در صفحه نمایش‌هایی با ابعاد مختلف فراهم می‌کند، تجربه تماشا را به سطح کاملاً جدیدی می‌برد. ما با استفاده از تخصص یک دهه خود در خصوص پلتفرم webOS به ارائه تجربه‌های کاربری بی‌نظیر ادامه خواهیم داد. ”

بازدیدکنندگان می‌توانند از ۹ تا ۱۲ ژانویه از فرصت کشف جدیدترین فن‌آوری‌ها و نوآوری‌های ال‌جی در زمینه تجربه‌های کاربری سرگرمی‌های خانگی در غرفه نمایشگاهی این شرکت در نمایشگاه CES 2024 (#16008، مرکز همایش‌های لاس وگلاس) استفاده کنند. برای اطلاع از تمامی اخبار و اطلاعیه‌های هیجان‌انگیز ال‌جی در نمایشگاه CES 2024، #LGCES را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید.
# # #

* نوتیفیکیشن‌های ارسالی برای به روزرسانی کامل بدون نیاز به انتخاب UX، UI و یا ویژگی‌های دیگر تنها به مشتریانی که با دریافت آن‌ها موافقت کرده‌اند ارسال خواهد شد. لطفاً توجه داشته باشید که این به روزرسانی شامل عملکرد سخت‌افزاری تلویزیون، ویژگی‌های آن و یا طول عمر دستگاه نمی‌شود.

ثبت نام الکامپ بیست و چهار آغاز شد

تشخیص خبر : ثبت‌نام متقاضیان حضور در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) از ۲۳ اردیبهشت ماه تا ۳ خرداد ماه آغاز می‌شود.

به گزارش تشخیص خبر به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در نخستین جلسه کمیته اجرایی الکامپ بیست و چهارم رضا حیدری، محمد ثروتی، حسن هاشمی، آرش برهمند، سهیل مظلوم، سید علی آذرکار و حسام آرمندهی به عنوان اعضای کمیته اجرایی الکامپ این دوره انتخاب شدند.
طبق تقسیم وظایف انجام شده میان اعضای کمیته اجرایی، مهدی حیدری به عنوان مدیر اجرایی الکامپ بیست و چهارم انتخاب شد. حسن هاشمی مسئولیت هماهنگی نظام‌های استانی و سید علی آذرکار نیز مسئولیت هماهنگی در استان تهران را بر عهده گرفت. حسام آرمندهی انجام وظایف اجرایی دو بخش الکام گیمز و الکام ترندز را پذیرفت. هماهنگی استارتاپها برای حضور در سالن الکام استارز نیز به آرش برهمند سپرده شد. محمد ثروتی به عنوان مسئول توسعه بازار انتخاب شد و انجام هماهنگی‌های لازم برای سالن دولت الکترونیک بر عهده سهیل مظلوم گذاشته شد.
کمیته اجرایی، پنجم خردادماه را برای شروع جانمایی شرکت‌هایی که مرحله ثبت‌نام را در موعد مقرر به انجام رساندند، در نظر گرفته است که به ترتیب اولویت ثبت نام جانمایی انجام می پذیرد.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)، امسال ششم تا نهم مردادماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.
 

فراخوان حضور دراولین دوره آزمون آزمایشی آنلاین مشاوران فناوری اطلاعات

تشخیص خبر : سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران نخستین دوره آزمایشی آزمون احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات را به صورت برخط برگزار می کند.

به گزارش تشخیص خبر به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، اصغر رضانژاد دبیرسازمان با اعلام خبر فوق گفت: برای اولین بار سامانه برگزاری آزمون آزمایشی آنلاین احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات با هدف آمادگی داوطلبان حضور درهشتمین دوره کتبی آزمون مشاوران هم اکنون در وب سایت Exam.tehrannsr.org پذیرای متقاضیان است.
رضانژاد با اشاره به ثبت نام داوطلبان و علاقمندان درآزمون آزمایشی آنلاین مشاوران فناوری اطلاعات گفت: متقاضیان می توانند برای سنجیدن توانایی ها و مهارت های آموزشی خود پیش از حضور در آزمون مشاوران اصلی که قرار است ساعت۱۰ صبح روز جمعه ۲۵ تیرماه برگزار شود، به صورت آنلاین در این سامانه ثبت نام کرده و در آزمون آزمایشی برخط شرکت کنند.
به گفته دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، منابع درسی آزمون آنلاین مشاوران، همان منابع اصلی هشتمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران است و داوطلبان می توانند از امروز ۱۳ تیرماه تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه (به غیر از روزهای تعطیل) در این سامانه آنلاین ثبت نام کنند.
متقاضیان حضور درآزمون آزمایشی آنلاین مشاوران فناوری اطلاعات برای اعلام حضور و ثبت نام خود می توانند اینجا کلیک کنند.بازم به ذکر است هزینه شرکت در آزمون مشاوران برای اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران مبلغ ۱۰هزارتومان و برای اعضای سایر استان ها ۲۵هزار تومان است ومتقاضیان می توانند این مبالغ را به شماره حساب بانک پاسارگاد به شماره حساب ۳۲۰۸۱۰۰۱۰۱۰۱۴۳۳۲ (به نام سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران شعبه خیابان خرمشهر) و یا شماره شبای ۵۹۰۵۷۰۰۳۲۰۸۱۰۱۰۱۰۱۴۳۳۰۰۲ واریز کنند و تصویر فیش پرداختی خود را در فرم آنلاین ثبت نام بارگذاری کنند.
هشتمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران حقیقی رتبه ۳ ، بیست و پنجم تیرماه سال جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود. محل برگزاری آزمون مشاوران و اطلاعات تکمیلی آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

منابع آزمون مشاوران

پیوست شماره یک – رشته های امتحانی

پیوست شماره دو – منابع آزمون در دو بخش عمومی و اختصاصی 

سامانه جدید خدمات کدپستی ده رقمی راه اندازی شد

تشخیص خبر :با توجه به اهمیت روز افزون کدپستی در کشور سامانه جدید بر خط صدور گواهی کد پستی با امکان دریافت چهار خدمت پیش بینی شده راه اندازی شد.
به گزارش تشخیص خبر به نقل از شرکت پست، میرزایی، مدیر کل جغرافیایی و کدگذاری ضمن بیان خبر فوق افزود :با استفاده از این سامانه هموطنان عزیز می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر پستی برای دریافت کدپستی محل سکونت یا محل کسب و کار خود، دریافت گواهی کدپستی و یا ثبت درخواست کدپستی جدید به صورت برخط و الکترونیکی اقدام نمایند.
میرزایی به قالب طراحی شده برای این سامانه اشاره کرد و گفت: نرم افزار فوق الذکر براساس طراحی واکنش گرا (Responsive ) بوده به گونه ای که برای نمایش در موبایل، تبلت و رایانه ظاهری متفاوت و مناسب را دارامی باشد.
میرزایی با بیان اینکه در این سامانه امکان ارسال پیامک در زمان ثبت درخواست برای مشتریان فراهم آمده ادامه داد: از دیگر قابلیت های این سامانه ارائه خدمات وب سرویس به سایر سازمان ها واشخاص حقوقی است که با استفاده از این خدمت سازمان ها قادر خواهند بود با استفاده از کدپستی و با شماره تلفن ثابت اطلاعات مکانی متناظر مانند نشانی استاندارد پستی، مختصات جغرافیایی، تلفن ثابت، کد ISIC کسب و کار و … را به صورت برخط دریافت نمایند.
وی در پایان گفت: سامانه فوق از طریق نشانی gavahi.post.ir برای عموم هم میهنان قابل دسترس می باشد. 

با جدیدترین فلش مموری‌های سیلیکون‌پاور، بهترین عملکرد و زیبایی را تجربه‌کنید

تشخیص خبر : کمپانی سیلیکون‌پاور یکی از بزرگترین کمپانی‌های تولید کننده محصولات حافظه می‌باشد. این کمپانی با توجه به فاکتورهایی همچون عملکرد بالا و زیبایی، محصولات خود را متناسب با سلایق گوناگون تولید می‌کند، از این حیث در ادامه شما را با جدیدترین محصولات عرضه شده توسط این کمپانی آشنا می‌کنیم:
Jewel J30 / T30 با طراحی جذاب به شکل میوه بلوط
فلش مموری‌ J30‌و‌T30‌به ترتیب در اینترفیس‌هایUSB3.1وUSB2.0 از جنس پلاستیک با طراحی متفاوت به شکل میوه بلوط و رنگ‌های آبی، قهوه‌ای، قرمز و بنفش با ظرفیت ۸ تا ۶۴گیگابایت تولیدمی‌شود. شکل زیبا و رنگهای جذاب آن توجه هر فردی را به خود جلب میکند.این محصول با استفاده از تکنولوژی COB و قابلیت ضدآب،ضربه و گرد‌و‌غبار عملکرد بالایی را در شرایط سخت‌و‌دشوار داشته و با اتصال درب فلش به بند می‌توان از گم‌شدن درب آن جلوگیری کرد.
Jewel J20 / T20 فوق‌العاده کوچک و سبک
فلشمموریJ20و T20به ترتیب در اینترفیس USB3.1وUSB2.0 با بدنه‌ای از جنس فلز همراه با خطوط منحنی و سطح مات به رنگ‌های آبی، طلایی و رزگلد در ظرفیت ۸ تا ۶۴‌گیگابایت تولید می‌شود و کالایی لوکس برای افراد مشکل پسند میباشد . ابعاد آن با کاهش۳۰درصدی بسیار کوچک شدهاست و با اتصال آن به دسته کلید خود میتوانید همیشه و هر‌کجا اطلاعات خود را به همراه داشتهباشید. از دیگر ویژگی آن میتوان به استفاده از خطوط متقاطع در انتهای J20 و T20اشاره‌ کرد که مانع لغزش و افتادن آن از دستان شما می‌شود. این محصول دارای تکنولوژی COB بوده و ضدآب، ضربه و گردوغبار می‌باشد.
B21 Blaze نسل جدید فلش‌های کشویی با اینترفیس USB3.1
فلشمموریBlaze B21 با اینترفیس USB3.1 و بدنه‌ای از جنس پلاستیکRubber،از جدیدترین فلش مموریهای موجود با پورتکشویی می‌باشد. با استفاده از این قابلیت دیگر نگران گمشدن درب فلشمموری خود نخواهید بود. بیشترین ظرفیت این محصول ۲۵۶گیگابایت میباشد که فضای زیادی را برای ذخیره اطلاعات در اختیار شما میگذارد.
این محصولات با پشتیبانی از سیستم عامل‌های Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP, Mac OS 10.3.x, Linux 2.6.x تحت‌ گارانتی لایف‌تایم توسط شرکت داده پرداز رایانه متین عرضه و گارانتی میشود. 

شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات برای رتبه بندی به سایت ساجات مراجعه کنند

تشخیص خبر: شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای رتبه بندی شرکت خود به سایت سامانه جامع تشخیص صلاحیت (ساجات) با آدرس http://sajat.mporg.ir مراجعه کنند.

به گزارش تشخیص خبر به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، پیروی مصوبه شورای عالی فضای مجازی در آغاز سال جاری مبنی بر انحلال شورای عالی انفورماتیک و ادغام آن در شورای عالی فضای مجازی، شرکت های فعال درحوزه انفورماتیک می توانند برای رتبه بندی و دریافت گواهینامه های خود در این خصوص، کماکان و به صورت مستقیم به سامانه الکترونیکی رتبه بندی شرکت های حوزه انفورماتیک درسایت http://sajat.mporg.ir مراجعه کنند.
همچنین هم اکنون مشخصات تمام شرکت های رتبه بندی شده در سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و اجرایی کشور(ساجار) در سایت http://sajar.mporg.ir/ قابل دسترسی است و علاقمندان می توانند برای مشاهده اطلاعات رتبه بندی شرکت های فعال در حوزه فاوا به این سایت مراجعه کنند.
لازم به ذکر است براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی ، پس از انحلال شورای عالی انفورماتیک، تمام وظایف راهبردی، سیاستگذاری، نظارت و هماهنگی آنها در سطح ملی به شورای عالی فضای مجازی منتقل شده است.
براساس آخرین مصوبه آیین‌نامه رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی، ، رتبه شرکتها براساس پارامترهای مختلفی از رتبه یک تا هفت تعیین می شود.
هم اکنون شرکت های فعال در حوزه ICT می توانند در ۱۵ رشته مشمول رتبه بندی نظام انفورماتیک شوند.
این ۱۵ حوزه فعالیت شامل شاخه هایی همچون ارائه و پشتیبانی سخت‌افزاری Mainframe، تولید و ارائه رایانه‌های غیرMainframe، ارائه و پشتیبانی نرم‌افزارهای پایه، سیستم وابزارها، تولید و ارائه دستگاه‌های جانبی، تولید و ارائه قطعات و ملزومات، تولید و پشتیبانی نرم‌افزارهای سفارش مشتری، خدمات شبکه‌های اطلاع رسانی Providers، شبکه داده‌های رایانه ای و مخابراتی، مشاوره و نظارت بر اجرای طرح‌های انفورماتیکی، آموزش و پژوهش، خدمات پشتیبانی، ارائه و پشتیبانی بسته‌های نرم‌افزاری و نرم افزارهای حامل محتوی، سیستم‌های ویژه، سیستم های اتوماسیون صنعتی و امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات است. 

رونمایی از جدیدترین باتری‌های لیتیومی مخابراتی در ایران

تشخیص خبر: در آخرین روز نمایشگاه الکامپ از جدیدترین باتری‌های لیتیومی مخابراتی در ایران توسط شرکت فرپام رونمایی شد.

به گزارش تشخیص خبر به نقل از ستاد خبری الکامپ ۲۱، باتری‌های لیتیومی، جدید ترین نسل باتری‌ها در جهان هستند و روند جهانی به سمت استفاده از این باتری‌ها در حال تغییر است. کاهش حجم، وزن سبک‌تر، قابلیت تحمل پذیری بیشتر، امکان شارژ و دشارژ کامل، شکل پذیری، سازگاری بیشتر با محیط زیست، قابلیت مانیتورینگ از راه دور و ایمنی کاربر از جمله ویژگی‌های باتری‌های لیتیومی است.

اهمیت چگالی انرژی در تجهیزات پاور (منابع تغذیه)، کاهش ۵۰ درصدی حجم و وزن باتری‌های لیتیومی از دیگر شاخصه‌های مهم این محصول است. همچنین در این محصول تحمل حرارتی از ۲۰- درجه تا ۶۵ درجه سانتی گراد افزایش یافته است و به دلیل برخورداری از بورد BMC وهوشمندی، می‌توان آن را از راه دور کنترل کرد. عمر سه تا چهار برابری نسل جدید باتری‌های لیتیومی، ارزش افزوده شش تا هفت درصدی را برای این محصول ایجاد می‌کند.

مهدی ناظمیان؛ مدیرعامل شرکت فرپام با اشاره به موارد کاربرد این محصول گفت: صنایع مخابرات و موبایل، صنایع نظامی و تمام صنایعی که از برق اضطراری استفاده می‌کنند، مخاطبان این محصول هستند.

ناظمیان با بیان این که دولت چین حمایت ویژه‌ای از تولید کنندگان صنعت باتری در این کشور دارد و حتی امریکا نیز کمیته‌ای را برای مقابله با چین تشکیل داده، تاکید کرد: دولت باید به موقع لزوم تغییر فناوری را احساس و به ویژه از تحقیقات و مطالعات در این زمینه حمایت کند، در غیر این صورت عقب ماندن از فناوری و مصرف کننده بودن برای سال‌ها باقی می‌ماند.

گفتنی است، شرکت فرپام به عنوان زیر محجموعه فناپ از ۶ سال پیش فعالیت خود را در دو حوزه پاور و مراکز داده متمرکز آغاز کرده است. هم اکنون ۱۵۰ نفر از فارغ التحصیلان رشته‌های برق و IT در این شرکت مشغول به کار هستند.
 

حمایت از کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان در الکامپ اقدامی ارزشمند است

تشخیص خبر : معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور گفت: حمایت از کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار است.
به گزارش تشخیص خبر به نقل از ستاد خبری الکامپ ۲۱، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ محمدحسین موسی‌پور پس از بازدید از نمایشگاه الکامپ گفت: من سال گذشته هم از نمایشگاه الکامپ بازدید داشتم و می‌توانم بگویم نمایشگاه امسال، هم به لحاظ کمیت و هم کیفیت مناسب‌تر برگزار شده است.
وی افزود: یکی از نکات مثبت نمایشگاه امسال، ابتکار اختصاص یک سالن رایگان به ۸۰ شرکت‌ نوپا و دانش بنیان است که کار بسیار ارزشمند و در حمایت از قشر جوان است.
موسی‌پور گفت: با توجه به حجم گسترده فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات، توجه به قشر جوان در این حوزه و به ویژه حمایت از کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان می‌تواند سبب کاهش نرخ بیکاری در کشور شود.
معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: در مجموع نمایشگاه الکامپ امسال را از دوره‌های گذشته پربارتر دیدم. 

اجرای موفقیت آمیز مانور واکنش سریع همراه اول

تشخیص خبر: اپراتور اول از رسیدن به تمامی نتایج اهداف از پیش تعیین شده در مانور عملیاتی واکنش سریع در شرایط بحرانی خبر داد.
اپراتور اول از رسیدن به تمامی نتایج اهداف از پیش تعیین شده در مانور عملیاتی واکنش سریع در شرایط بحرانی خبر داد.
اداره کل شرکت ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: همزمان با هفته پدافند غیرعامل، مانور افزایش آمادگی جهت واکنش سریع در شرایط بحران در حوزه ICT، صبح روز دوشنبه ۱۱ آبان ماه، با مدیریت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در استان قزوین برگزار شد که این مانور به تمامی اهداف در نظر گرفته شده رسید.
در این مانور که با هدف تست زیرساخت های ارتباطی کشور و آمادگی واکنش به موقع در شرایط اضطراری انجام شد، همراه اول ترافیک حدود ۷۰ هزار مشترک خود در منطقه جنوب شهر قزوین و شهر صنعتی الوند را با از مدار خارج کردن تجهیزات سرویس دهنده استان قزوین به مشترکین، به استان معین قزوین (آذربایجان شرقی، شهر تبریز) منتقل و از تجهیزات و زیرساخت های آن استان جهت سرویس دهی کامل به مشترکین مذکور استفاده کرد.
در این عملیات که زمان برآورد قطعی ارتباط ۲۰ دقیقه بود، با برنامه ریزی انجام شده تمامی اهداف در نظر گرفته شده محقق شد.
همچنین از برنامه های دیگر این پروژه، قطع سرویس دهی آنتن BTS منطقه دیگری از شهر قزوین بود که با استفاده از کانکس اضطراری و ایجاد بستر انتقال از مسیر مایکروویو انجام شد که این عملیات نیز در کمترین زمان ممکن یعنی کمتر از ۱۰ دقیقه بطول انجامید.
روز یکشنبه، قبل و بعد از عملیات، به تمامی مشترکین همراه اول در استان قزوین با ارسال پیامک، موضوع اطلاع رسانی و بابت بروز قطع مقطعی ارتباط عذرخواهی شد.
عملیات مذکور با حضور تعدادی از مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و با هماهنگی و حضور مدیرانی از اداره کل تنظیم مقررات شمال غرب کشور، اداره کل فناوری اطلاعات استانداری قزوین، اداره کل بحران استانداری قزوین و اداره کل فناوری اطلاعات منطقه انجام شد. 

حضور درخشان ایسوس در نمایشگاه IFA 2015

تشخیص خبر:  نمایشگاه  IFA به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین نمایشگاه های تخصصی مرتبط با لوازم الکترونیکی و خانگی، هر ساله در شهر برلین کشور آلمان برگزار میشود و میزبان بیش از ۱۰۰ کشور و شرکت معتبر است. در این نمایشگاه، فعالان حوزه فناوری و برندهای برتر از سراسر دنیا گرد هم می آیند تا جدیدترین و آخرین محصولات ابداعی خود را در معرض نمایش رقبای خود و کاربران قرار دهند.

ایسوس نیز به رسم همیشه پیش از آغاز به کار نمایشگاه IFA، در یک کنفرانس خبری، با معرفی محصولات جدید خود شروعی پر رنگ و جنجالی داشت.

در این مراسم که با حضور اصحاب رسانه از سراسر دنیا برگزار شد، آقای جانی شی، مدیر کل شرکت ایسوس از آخرین ابداعات این شرکت از جمله محصولات جدید در زمینه بازی، از خانواده ROG پرده برداشت.

در این کنفرانس خبری و در بخش معرفی قطعات جدید ایسوس، از مادربورد  ROG Maximus VIII Extreme، کارت گرافیک ROG Matrix GTX 980Ti، هدستROG 7.1 مخصوص بازی و نمایشگر ROG Swift PG348Qرونمایی شد.

در ادامه آقای جانی شی با بیان موفقیت ایسوس در خط تولید محصولات مخصوص بازی در خانواده ROG، اذعان داشت ایسوس در فروش مادربورد، کارت گرافیک های رده بالا و نمایشگرهای مخصوص بازی در میان سایر رقبا، همچنان پیشگام است: ” انجمن گیمرهای ایسوس، قصد دارد تا با ارائه ابداعات و خلاقیت های روزافزون بر صنعت بازی تسلط پیدا کند. محصولات متنوع و کامل خانواده ROG برای گیمرها، تجربه ای جدید از دنیای سرگرمی را به همراه داد و امکان برخورداری از عملکرد بهینه قطعات را در سایه امکانات اورکلاکینگ در اختیار کاربران قرار میدهد.”

ROG Maximus VIII Extreme جدیدترین مادربورد ایسوس از خانواده ROG است که مبتنی بر پردازنده Skylake اینتل ساخته شده است و با ظاهری جدید امکانات متعددی را برای گیمرهای حرفه ای به همراه دارد. این مادربورد به آمپلی فایر هدفون SupremeFX Hi-Fi و یک کارت شبکه پرسرعت ۱۰ گیگابیت برثانیه مجهز شده است تا علاوه بر تضمین کیفیت صدا در حین بازی، گیمرها را در بازیهای آنلاین تا شکست بی عیب و نقص حریفان همراهی کند. این کارت صوتی از یکمبدل دیجیتال به آنالوگ ESS® ES9018K2M ، آمپلی فایر LM4562 و آمپلی فایر هدفن TPA6120A2 برای تولید صدایی شفاف، فراگیر و بی نظیر به کاربر مجهز شده است.

کارت گرافیک ROG Matrix GTX 980Ti Platinum مجهز به خنک کننده DirectCU و برخورداری از لوله های حرارتی ۱۰ میلی متری و فن های لبه دار ۰dB، با طراحی ویژه و فناوریهای انحصاری دیگری همراه است که تضمینی برای بالاترین عملکرد، کمترین نویز و پایداری قابل توجه آن به شمار میرود. عملکرد این کارت گرافیک در مقایسه با مدل مرجع، ۲۵درصد خنک تر و سه برابر کم صداتر است. فناوری ساخت اتوماتیک Auto-Extreme به همراه قطعاتی با استاندارد Super Alloy Power II، کارت گرافیک ROG Matrix GTX 980Ti Platinum را به یکی از با کیفیت ترین و پرطرفدارترین کارت های گرافیک موجود در بازار، برای گیمرهای امروز تبدیل کرده است.

 

همانطور که انتظار میرود، نمایشگری که به طور اختصاصی برای اجرای بازیهای مختلف با تنظیمات متفاوت طراحی میشود باید از ساختاری حرفه ای و امکانات منحصربفرد برخوردار باشد. بنابراین ایسوس نمایشگر ROG Swift PG348Q را با همین هدف و برای رضایت گیمرهای حرفه ای طراحی کرده و اولین نمایشگر مخصوص بازی در دنیا با نرخ بازسازی ۱۶۵مگاهرتز است. این نمایشگر ۳۴ اینچی با طراحی منحنی و تفکیک پذیری ۳۴۴۰×۱۴۴۰ پیکسل و پنل IPS است و از فناوریNVIDIA® G-SYNC  پشتیبانی میکند. این فناوری حداکثر توان کارت گرافیک را برای اجرای حالات و تنظیمات مختلف در بازیهای متفاوت را ارائه میدهد.

اما اجرای بازی های مختلف با یک سیستم پیشرفته بدون وجود یک هدست مخصوص بازی کامل نیست. هدست  surround ROG 7.1 با ۱۰ درایور آهنربایی نئودیمیم صدایی شگفت انگیز، واقعی، فراگیر و با کیفیت را ارائه میدهد. این هدست چنان شما را درگیر محیط و فضای بازی می کند که تاکنون با هیچ یک از هدست های استریوی رایج در بازار تجربه مشابهی نداشته اید. هدست ROG 7.1 ایسوس یک ایستگاه صوتی USB مجزا در اختیار دارد که به عنوان یک کارت صدای حرفه ای عمل میکند و قادر است ۹۰ درصد از نویز محیطی را حذف کند و صدایی قدرتمند، فراگیر و با کیفیت را در حین بازی تامین نماید.

رونمایی از بمب جدید استقلال: مذاکره مظلومی با انصاری فرد

وبسایت رسمی برنامه نود – پرویز مظلومی که در دو روز گذشته مخالفت خود را با حضور دو مهاجم خارجی اعلام کرده است، به دنبال جذب یک مهاجم ایرانی است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایران ورزشی؛ این مهاجم اما در لیگ داخلی بازی نمی‌کند و با توجه به سابقه بازی در پرسپولیس می‌تواند یکی از خریدهای جنجالی استقلالی‌ها به حساب بیاید!

بر اساس خبرهای منتشر شده از سوی برخی منابع خبری، کریم انصاری فرد گزینه مدنظر پرویز مظلومی برای حضور در استقلال است. سرمربی آبی‌ها که اعتقاد ویژه‌ای به سبک بازی انصاری فرد دارد، گفت‌وگوهای مقدماتی با این بازیکن را انجام داده است و بر این اساس قصد دارد به زودی نام مهاجم فصل گذشته اوساسونا را برای مذاکره به مسوولان کمیته نقل و انتقالات استقلال ارائه کند.

هنوز مذاکرات رسمی از سوی کمیته نقل و انتقالات استقلال با انصاری فرد آغاز نشده است اما مظلومی خواهان انصاری فرد است. دقیقا مطابق اتفاقی که درباره مسعود شجاعی رخ داد و مظلومی با او صحبت کرده بود اما موضوع به برنامه اجرایی باشگاه در فاز نقل و انتقالات نرسید. به همین دلیل اصلاً بعید نیست که در این رابطه باز هم شاهد اظهارنظرهای ضد و نقیض استقلالی‌ها باشیم اما واقعیت این است که کریم انصاری‌فرد که تمایل داشته این فصل به پرسپولیس بازگردد، به دلیل بی‌تمایلی برانکو ایوانکوویچ حالا برای استقلالی شدن با استقلال وارد مذاکره شده است.

۱.در چه سنی نوع شخصیت کودک شروع به بروز میکند؟

تشخیص خبر : الف. حدود ۳ ماهگی
ب. حدود ۱۰ ماهگی
ج. حدود ۱۸ ماهگی
پاسخ: ب. در حدود ۱۰ ماهگی مهارتهای اجتماعی کودک شکوفا میشود و ذهن او توسعه پیدا میکند. کودک شما میتواند صداها را تکرار کند، برای جلب توجه شما ژست بگیرد و زمانی که احساس ناراحتی میکند، آن را نشان دهد. او ممکن است بترسد، خجالت بکشد اما این که او چگونه در صندلی ماشین مینشیند یا واکنشش وقتی پوشکش را عوض میکنید، چگونه است، ایده خوبی درباره رشد شخصیت او به شما خواهد داد.

لف. حدود ۳ ماهگی
ب. حدود ۱۰ ماهگی
ج. حدود ۱۸ ماهگی
پاسخ: ب. در حدود ۱۰ ماهگی مهارتهای اجتماعی کودک شکوفا میشود و ذهن او توسعه پیدا میکند. کودک شما میتواند صداها را تکرار کند، برای جلب توجه شما ژست بگیرد و زمانی که احساس ناراحتی میکند، آن را نشان دهد. او ممکن است بترسد، خجالت بکشد اما این که او چگونه در صندلی ماشین مینشیند یا واکنشش وقتی پوشکش را عوض میکنید، چگونه است، ایده خوبی درباره رشد شخصیت او به شما خواهد داد.

لف. حدود ۳ ماهگی
ب. حدود ۱۰ ماهگی
ج. حدود ۱۸ ماهگی
پاسخ: ب. در حدود ۱۰ ماهگی مهارتهای اجتماعی کودک شکوفا میشود و ذهن او توسعه پیدا میکند. کودک شما میتواند صداها را تکرار کند، برای جلب توجه شما ژست بگیرد و زمانی که احساس ناراحتی میکند، آن را نشان دهد. او ممکن است بترسد، خجالت بکشد اما این که او چگونه در صندلی ماشین مینشیند یا واکنشش وقتی پوشکش را عوض میکنید، چگونه است، ایده خوبی درباره رشد شخصیت او به شما خواهد داد. 

آخرین اخبار
جوایز ششمین دوره قرعه‌کشی سپرده سبای باشگاه مشتریان بانک پارسیان اهدا شد
سرمایه گذاری ۴۴ شرکت در ساخت نیروگاه های جدید برق با راهبری ایمیدرو
تولد طرح ملی توانمندسازی محلات در بانک ایران زمین
تنها مالکیت ۱۸۶ واحد مسکونی در اختیار بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی است
پیشرفت قابل توجه ساخت ۲ باب مدرسه از سوی چادرملو
پیام تسلیت دکتر ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه در پی درگذشت همسرگرامی دکتر پرتوافکنان عضو هیئت مدیره
معرفی برندگان جايزه ملى تعالى در بیست و یکمین همايش ملّی تعالي سازماني
چادرملو ۱۴۲۱ شغل خانگی درقالب طرح اقتصاد مقاومتی ایجاد کرد
اعلام قابلیت های جدید در بروزسانی نسخه جدید همراه بانک پارسیان
تقدیر از روسای موفق شعب بانک ایران زمین در باغ موزه بانک مرکزی
تجلیل رئیس کل بانک مرکزی از روسای شعب موفق بانک سپه
رویکرد کلی‌نگر ال‌جی نسبت به پایداری(Sustainability) در نمایشگاه CES 2024
نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۳ سه درصد تعیین شد
برترین های مسابقات ورزشی “جام فجر” بانک سپه مشخص شدند
بیست و یکمین همایش ملی تعالی سازمانی برگزار می شود
چادرملو مراکز آموزشی و درمانی را تجهیز می‌کند
اهدای جوایز به صاحبان ۱۲ ایده برتر بخش معدن و صنایع معدنی
مدیرعامل بانک سپه فرا رسیدن روز پاسدار و روز جانباز را تبریک گفت