شهردار منطقه 7 تهران شب گذشته در حاشیه شبگردی اصحاب رسانه از این منطقه خبر داد:
ساخت بزرگترین موسسه قرآنی در حاشیه میدان امام حسین (ع)

تشخیص خبر : شهردار منطقه ۷ تهران با اشاره به تمهیدات شهرداری برای تبدیل میدان امام حسین (ع) به محور فرهنگی، از ساخت بزرگترین موسسه قرآنی در حاشیه این میدان (کارواش تهرانی) خبر داد .

به گزارش خبرنگار تشخیص خبر ، رضا نگهبان شب گذشته در شبگردی اصحاب رسانه از منطقه ۷ با اشاره به تلاش شهرداری تهران در بهره برداری از میدان امام حسین (ع) به عنوان محور فرهنگی و تجاری به ویژه برنامه‌ریزی برای استفاده از محور ۱۷ شهریور در آیین‌های فرهنگی گفت: بزرگترین موسسه قرآنی در حاشیه این میدان با همکاری سپاه محمد رسول الله تهران بزودی احداث خواهد شد.

وی افزود: منطقه ۷ یکی از مناطق واقع در پهنه مرکزی شهر تهران است که با مساحت ۱۵۴۰ هکتار از شمال به مناطق ۳ و ۴، از جنوب به مناطق ۱۳ و ۱۲، از غرب به منطقه ۶ و از شرق به منطقه ۸ محدود است و از لحاظ وسعت مقام پانزدهم را در بین مناطق شهر تهران داراست. این منطقه که در قلب تهران قرار گرفته دارای ۵ ناحیه و ۱۶محله میباشد. محلات گرگان، نظام آباد، عباس آباد، عشرت آباد و اندیشه از محلات مشهور این منطقه هستند.

ایشان در ادامه افزود: با توجه به عبور۳ بزرگراه شمال به جنوب امام علی(ع)، شهید صیاد شیرازی و شهید مدرس از منطقه ۷ و ختم شدن ضلع شمالی منطقه به بزرگراه رسالت و از جنوب به خیابان دماوند زمینه مناسبی برای تبدیل میدان امام حسین (ع) به محور فرهنگی و فعال ترین محور تجاری پایتخت را فراهم می کند. در جریان پروژه اتوبان امام علی(ع) حدود ۲۰۰۰ تملک انجام شد و حدود ۲۰ درصد از بافت فرسوده منطقه نوسازی شد.

نگهبان تاکید کرد: باید میدان امام حسین (ع) به مرکز آیینی کلان شهر تهران تبدیل شود، البته این میدان با چالش‌ها و معضلاتی از جمله بحث قاچاق مواد مخدر، مشروبات غیرمجاز و معتادین متجاهر مواجه بود که با همکاری و تعامل سه منطقه ۱۲، ۱۳ و ۷ موفق شدیم تا حد زیادی بر این مشکلات فائق آییم و این راسته را به راسته فرهنگی تبدیل کنیم. در محدوده منطقه ۷ در این میدان پایگاه بسیجی برای حضور پر رنگ بسیج احداث شد تا از این طریق با این مشکلات مقابله کنیم. این محور زمانی می تواند فعال شود که ساخت و ساز در آن رونق بگیرد. قطعا با وجود اتوبان‌ها و عبور دو خط مترو می‌توان این امر را در محدوده محقق کرد.

در ادامه این برنامه شبگردی اصحاب رسانه از موزه “رضا عباسی” واقع در خیابان شریعتی – کوچه بسطامی بازدید کردند که در حال حاضر این موزه زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اداره می‌شود.

در ادامه اصحاب رسانه با حضور در “مجموعه ورزشی ساعی” برای دقایقی ضمن انجام فعالیت‌های ورزشی همراه مسئولین منطقه از این مجموعه ورزشی بازدید کردند.

اما بازدید از مجموعه فرهنگی، ورزشی و آموزشی شهربانو آخرین برنامه اصحاب رسانه در شبگردی منطقه ۷ بود. در جریان این بازدید شهردار منطقه ۷ با اشاره به تملک زمین این مجموعه از ناجا گفت: این مجموعه شامل محیطی به مساحت ۳۲۰ متر برای فعالیت های ورزشی، کتابخانه و قرائتخانه است که تا ۱۰ روز آینده افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به سایر فعالیتهای فرهنگی در منطقه گفت: ۳۵ هزار جلد کتاب از طریق فراخوان در شبکه‌های مجازی توسط شهرداری منطقه ۷ جمع آوری شده تا در قالب طرح کتاب‌های خوانده شده به دست افراد مختلف برسد.

نوشته شده در تاریخ : ۹۴/۱۱/۲۱
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
تقدیر وزیر امور اقتصادی و دارایی از مدیرعامل بانک سپه به دلیل کسب رتبه برتر در بهینه سازی شبکه شعب
تعیین نرخ حق الوکاله بانک ایران زمین در سال ۱۴۰۰
از همه روزها و ساعت های باقیمانده برای پیشرفت کشور استفاده خواهیم کرد
هدیه ما در سال ۱۴۰۰ به مشتریان، رونمایی از بانکداری دیجیتال خواهد بود
ویژگیهای مهم و الزامات جدید قانون صدور چک
برگشت هزار و ۴۲۰واحد غیرفعال به چرخه تولید با پیگیری ستاد تسهیل رفع موانع تولید
۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی
رتبه برتر همراه بانک ایران زمین در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل
آغاز جشنواره بزرگ “سالواره” باشگاه مشتریان بانک ایران زمین
اعلام شعب برتر بانک ایران زمین
پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک ایران زمین
همهٔ ما جزو پازل بشریت هستیم
تلاش بانک سپه برای حمایت از صنایع در شرایط کرونایی بیانگر حاکمیت تفکر مدیریت کلان‌نگر در این بانک است
نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد
چقازردی: بانک سپه در اجرای پروژه بیدبلند از تمام ظرفیت‌های ارزی و اعتباری خود استفاده کرد
تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و مأموریت ملی ادغام توسط چقازردی
حقوق همکاران عزیز بانکهای ادغامی توسط بانک سپه بطور کامل رعایت خواهد شد
آغاز جشنواره پذیرندگان پایانه های فروش بانک ایران زمین
اقتصاد بانک محور کشور به بانکی مقتدر و بزرگ همچون سپه در عرصه پولی نیاز داشت
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak