تشکیل کارگروه تکدی گری، اعتیاد و تحکیم خانواده با حضور خبرنگاران/ جمع آوري٨٠٠ متكدي و شبه متكدي در ۱۲ نقطه شهر

تشخیص خبر :معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به تشکیل کمپین فرهنگسازی در سطح شهر گفت: قرار است تا در آینده ای نزدیک مفاهیمی با موضوع تحکیم بنیان خانواده و تاثیر فضای مجازی بر این نهاد در معرض دید عموم قرار بگیرد .

به گزارش تشخیص خبر ، مجتبی عبداللهی در نشست صمیمانه با خبرنگاران ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع) و روز خبرنگار با اشاره به اقدامات معاونت اجتماعی در موضوع آسیب های اجتماعی اظهارکرد: طی یک ماه اخیر حدود سه جلسه با استاندار، یک جلسه عمومی با وزیرکشور و جلسه ای با حضور مسوولان ستاد مبارزه با موادمخدر، وزیر کشور، وزیر بهداشت و وزیر رفاه داشته ایم و در تمامی این موارد اقدامات شهرداری تهران در بحث اعتیاد و تکدی گری تشریح شد.
وی تاکید کرد: در واقع در موضوع جمع آوري متكديان و شبه متكديان، دستگاه هايي از جمله بهزيستي، استانداري، نيروي انتظامي و دستگاهاي قضايي بايد نقش خود را ایفا کنند،چرا که شهرداري تنها بخشي از اين زنجيره است.
عبداللهی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای آماده سازی کمپ های ترک اعتیاد و مراکز بهاران گفت: در نظرداریم تا درخصوص موضوعاتی همچون تکدی گری، شبه متکدیان، اعتیاد و تحکیم خانواده کارگروهی را با حضور خبرنگاران تشکیل دهیم.
وی با یادآوری مطالبات مقام معظم رهبری درخصوص آسیب های اجتماعی و برگزاری جلسه با مسوولان امر عنوان کرد: در حال حاضر موضوعاتی چون فقر، حاشیه نشینی، تحکیم خانواده و اعتیاد از مواردی است که در دستور کار سازمان ها و وزارتخانه های مسوول قرارگرفته و قرار است در این خصوص اقدامات جدی صورت بگیرد.
عبداللهی درادامه با تاکید بر استفاده از نیروهای متخصص در امر زیباسازی شهرو فرهنگسازی در سطح شهر گفت: در مرکز شهدای هفتم تیر کمپینی را تشکیل دادیم و با استفاده از نیروهای متخصص عرشه های پل و بیلبوردها را مزین به مفاهیم مربوط به دهه کرامت، میلاد حضرت معصومه (س) ،ولادت امام رضا (ع) و روز دختر کرده ایم .این اقدامات در مترو و بوستان های تهران نیز اتفاق افتاد و قرار است در آینده در مناسبت های مختلف این کمپین را تشکیل دهیم.
وی افزود: با همکاری ۷۰ تا ۸۰ نفر از کارشناسان گرافیکی و مفاهیمی را در قالب تحکیم خانواده و تاثیر فضای مجازی در این نهاد آماده کردیم که قراراست پس از انجام کارشناسی های لازم خروجی آن تا چند روز آینده در سطح شهر اکران شود.
معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران در ادامه نشست به بحث جمع آوری متکدیان طی چند روز اخیر پرداخت و تصریح کرد: دراین خصوص جلسه ای با استاندارمحترم و تمامی دستگاه ها داشتیم و وضعیت را به بررسی کردیم. واقعیت این است که متکدیان و شبه متکدیان در تهران وضعیت خوبی ندارند و برخی تبعه خارجی هستند.
عبداللهی گفت: با کمک نیروی انتظامی در ۱۲محوری که آلوده ترین بودند قریب به ۸۰۰ متکدی و شبه متكدي در سطح شهر را جمع آوری کردیم. برخی از خارجی ها تحویل اداره اتباع شدند و حتی عده ای رد مرز شده اند. معتادان نیز بعداز طی مراحل قانونی به کمپ های ماده ۱۶ تحویل داده شدند.
وی با بیان اینکه متکدیان کودک و کار پس از جمع آوری تحویل مسوولان بهزیستی شده اند، گفت: در خصوص جمع آوری متکدیان و ساماندهی آنان دستگاه های مختلفی مسوول هستند و تاکنون تعاملات خوبی با فرمانداری و استانداری برقرار شده است. امیدواریم با همکاری خوب مسوولان این اقدام تداوم پیدا کند تا وضعیت مطلوبی را در سطح شهر تهران رقم بزنیم.
به گفته عبداللهی در حال حاضر دو کمپ ترک اعتیاد ویژه معتادان ماده ۱۶ در حال آماده سازی است و قرار است افراد پس از بهبودی از این مراکز به بهاران منتقل می شوند .
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه نگاه ما این است که بهاران به نوعی مانند مراکز کوثر بانوان باشند، خاطرنشان کرد: از بين بردن آسيب هاي اجتماعي حمیت، بسیج عمومی و عزم ملي مي طلبد.
وی با تاکید بر اینکه قانون وظیفه تمامی دستگاه ها را درامر متکدیان مشخص کرده است، گفت:مردم همواره از نیروی انتظامی و شهرداری می خواهند تا چهره شهر را از متکدیان پاک کنند. باید بدانیم اقدام در این خصوص شبیه یک زنجیره است و شهرداری هم حلقه ای از این زنجیر به حساب می آید.
عبداللهی با اشاره به برگزاری جلساتي در خصوص اقدامات موثر در جمع آوری متکدیان با استاندار تهران ، گفت: شهرداری تهران با شناسایی ١٢ محور آلوده به این آسیب اجتماعی در شهر، توانست طی یک هفته در این محورها قريب به ٨٠٠ متكدي و شبه متكدي جمع آوري شدند.
وی با اعلام اين كه برخي از متكديان جمع آوري شده ، اتباع بيگانه هستند، ادامه داد: اين اتباع بيگانه به دستگاه هاي مربوطه ارجاع داده شده تا به کشور خود بازگردانده شوند و برخي معتاد هستند كه به كمپ ماده ١٦ تحويل و كودكان نيز به بهزيستي تحويل داده شده اند.
معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران با اشاره به اين كه ٦٠ درصد معتادان، شهرستاني هستند، تصريح كرد: تعداد معتادان در تهران حدود ٦ هزار نفر بوده است اما در حال حاضر حدود ١٥ تا ٢٠ هزار نفر شده و حتي در بين بانوان نيز اعتياد افزايش يافته است.
عبدالهی با تاکید بر اینکه از بين بردن آسيب هاي اجتماعي عزم ملي و همكاري دستگاه هاي مختلف را مي طلبد گفت: اين موضوع مهم را نیز نبايد فراموش كنيم كه در بحث اعتياد، خانواده ها نيز نقش مهم و بي بديلي دارند.
اين مسئول با بيان اين كه سعي بر اين است كه افراد معتاد را به مراكز بهاران انتقال دهيم، تصريح كرد: با توجه به نگاه علمي در مراكز بهاران، سعي مي شود تا افراد معتاد بهبود يافته و بتوانند به جامعه بازگردند و در واقع هدف ما در بهاران، بازگرداندن معتادان به زندگي عادي است و سعي خواهيم كرد تا این مراکز را به نوعي به مراكز كوثر بانوان تبديل كنيم.
 

نوشته شده در تاریخ : ۹۵/۰۵/۲۴
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
برگشت هزار و ۴۲۰واحد غیرفعال به چرخه تولید با پیگیری ستاد تسهیل رفع موانع تولید
۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی
رتبه برتر همراه بانک ایران زمین در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل
آغاز جشنواره بزرگ “سالواره” باشگاه مشتریان بانک ایران زمین
اعلام شعب برتر بانک ایران زمین
پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک ایران زمین
همهٔ ما جزو پازل بشریت هستیم
تلاش بانک سپه برای حمایت از صنایع در شرایط کرونایی بیانگر حاکمیت تفکر مدیریت کلان‌نگر در این بانک است
نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد
چقازردی: بانک سپه در اجرای پروژه بیدبلند از تمام ظرفیت‌های ارزی و اعتباری خود استفاده کرد
تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و مأموریت ملی ادغام توسط چقازردی
حقوق همکاران عزیز بانکهای ادغامی توسط بانک سپه بطور کامل رعایت خواهد شد
آغاز جشنواره پذیرندگان پایانه های فروش بانک ایران زمین
اقتصاد بانک محور کشور به بانکی مقتدر و بزرگ همچون سپه در عرصه پولی نیاز داشت
طرح بخشودگی و تخفیف ویژه برای بدهکاران بانک ایران زمین
تجربه گرانبهای سیستم بانکی در ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه
تجربه مدیریتی باعث به سرانجام رسیدن مطلوب فرایند ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح شد
“به روز رسانی همراه بانک ایران زمین”
کسب ۶ رتبه برتر توسط روابط عمومی بانک سپه
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak