برترین استارتاپ های الکامپ به نمایشگاه سبیت آلمان فرستاده می‌شوند

تشخیص خبر :بیست و دومین نمایشگاه الکامپ با حضور ۷۰۰ شرکت و اختصاص سالنی به استارتاپ ها، بازی‌های رایانه‌ای، دولت الکترونیک و با حضور پاویون سه کشور در متراژی بالغ بر ۲۲ هزار مترمربع برگزار خواهد شد.

به گزارش تشخیص خبر به نقل از ازسازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، نشست خبری الکامپ بیست و دوم با حضور ناصر علی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و اعضای کمیته اجرایی الکامپ بیست و دوم باقر بحری سخنگوی کمیته، محمد ثروتی، رضا حیدری و صائبه سلوکی برگزار شد و گزارشی از آخرین وضعیت جانمایی و ثبت‌نام شرکت‌های متقاضی، بخش بین‌الملل نمایشگاه، سالن استارتاپ ها و دولت الکترونیک به اصحاب رسانه ارائه شد.
حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از استارتاپ ها
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در ابتدا ضمن اعلام خیرمقدم به اصحاب رسانه و قدردانی از همکاری آقای اسفهبدی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها در صدور مجوز نمایشگاه الکامپ طی دو سال اخیر به ما سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، افزود: سال جاری با بهبود شرایط نمایشگاه الکامپ بیست و دوم و اجرای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته یکی از بهترین نمایشگاه‌های کشور را برگزار کنیم.
سعادت با اعلام اینکه در الکامپ بیست و دوم زمینه حضور و حمایت از ۱۵۰ استارتاپ فراهم‌شده است، گفت: حمایت از استارتاپ ها از الکامپ سال گذشته آغاز شد و در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت و طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته زمینه حضور نزدیک، ۱۵۰ کسب‌وکار نوپا را در الکامپ بیست‌ودو فراهم کرده‌ایم. همین‌طور برای تشویق استارتاپ ها برای حضور مؤثرتر، پیرو تفاهم‌نامه‌ای که با برگزارکنندگان نمایشگاه سبیت آلمان امضاشده برترین آن‌ها را برای حضور در پاویون استارتاپ های سبیت اعزام خواهیم کرد.
او با اشاره به مدل حمایتی این دوره سازمان از استارتاپ ها، گفت: مانند سال گذشته از کسب‌وکارهای نوپا حمایت می‌کنیم اما مدل حمایتی می‌تواند ترکیبی از ارائه تسهیلات، تخفیف و جایزه باشد و بدون تردید برای تعدادی از ایده‌های برتر هم امکان حضور رایگان مهیا خواهد شد. مجموعه‌ای از عوامل مانند تعداد متقاضیان، فضا و نتیجه ارزیابی میزان حمایت سازمان از هر استارتاپ را تعیین می‌کند. بدون تردید بخشی از این کسب‌وکارهای نوپا و ایده‌ها به‌صورت رایگان حضور خواهند یافت و بخشی دیگر با روش‌های حمایتی دیگر. همچنین ما در سازمان نیز به دنبال جذب حمایت‌های دولتی از سازمان فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستیم تا بر وسعت و دایره حمایت‌ها افزوده شود. هدف ما ایجاد یک فضای باکیفیت و پرشور است تا افرادی که مستحق این حمایت هستند از آن بهره‌مند شوند.
سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ نیز در این خصوص افزود: ایجاد فضای اعتماد به استارتاپ ها در جهت رونق اقتصادی آن‌ها مهم‌ترین حمایت است ضمن اینکه در الکامپ بیست و دوم نیز مانند سال گذشته با تبلیغات و حمایت انجام‌شده تمام مسئولان دولتی و خصوصی از این سالن بازدید کردند که در جذب حمایت جانبی برای کسب‌وکارهای نوپا حاضر در نمایشگاه تاثیر به سزایی داشت.
بحری معیارهای ارزیابی داوران را برشمرد و گفت: داورهای سازمان دو معیار تازه و نوآورانه بودن طرح‌ها و عمر حداکثر سه ساله آنها را بررسی می‌کنند.
او با اشاره به حضور شتاب‌دهنده‌ها و VCها در سالن استارتاپ ها افزود: به‌زودی نشستی را برای انجام هماهنگی با این گروه‌ها برگزار خواهیم کرد تا یک فضای تعاملی میان این مجموعه ایجاد شود.
دولت الکترونیک با تمام قوا می آید
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به اینکه نمایشگاه الکامپ جزو معدود نمایشگاه‌هایی است که دولت می‌تواند باهدف ارائه دستاوردهای خود در آن حضور یابد، گفت: پیرو جلساتی که با آقای جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داشتیم، دولت و وزارتخانه‌ها عزم راسخی برای حضور در الکامپ بیست و دوم دارد. در همین راستا از دولت درخواست کردیم که سرویس‌ها و خدمات الکترونیکی خود را به‌نحوی‌که برای بازدیدکننده ملموس باشد، ارائه کنند تا جایگاه دولت الکترونیک به‌عنوان تسهیلگر کار و زندگی شهروندان مشخص شود.
او افزود: امسال سالن ۳۸B را با ۳۴۰۰ مترمربع به دولت الکترونیک اختصاص دادیم که یکی از بهترین سالن‌های نمایشگاه است تا در این دوره از الکامپ دولت با توان قوا در نمایشگاه حضور یابد.
او بابیان اینکه قول‌های مساعدی برای حضور رئیس‌جمهور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ، گرفتیم، گفت: سال جاری این قول را گرفتیم تا رئیس‌جمهور در افتتاحیه نمایشگاه حضورداشته باشند وزارتخانه‌ها نیز اصرار دارند تا از این موقعیت استفاده کنند و دستاوردهای خود را ارائه کنند. با وجودیکه رئیس‌جمهور تاکنون در هیچ‌یک از نمایشگاه‌ها حضور نداشتند امیدواریم که الکامپ بیست و دوم یک استثنا باشد.
پاویون کشورهای چین، کره و تایوان به الکامپ می‌آیند
سعادت با اشاره به میزان تقاضای شرکت‌ها برای حضور در الکامپ سال جاری، یادآور شد: در دو مرحله، پیش ثبت‌نام انجام‌شده و بیش از ۵۰ هزار مترمربع بدون احتساب سالن دولت الکترونیک، استارتاپ ها، بازی‌های رایانه‌ای و بخش بین‌الملل درخواست شده است.
بحری با اعلام خبر حضور پاویون کشورهای چین، کره و تایوان در الکامپ بیست و دوم گفت: درمجموع ۲۲ هزار متر فضا داریم که حدود پنج هزار متر برای دولت و بخش بین‌المللی اختصاص‌یافته است. بنابراین باید ۵۰ هزار متر تقاضا را در ۱۷ هزار متر باقی‌مانده تقسیم کنیم. طبق آمارهای پیش ثبت‌نام، دوسوم نمایشگاه را شرکت‌های بزرگ و با متراژ بالای ۱۰۰ متر درخواست دادند درحالی‌که یک‌سوم شرکت‌ها زیر نود متر درخواست داشتند.
بحری در ادامه از آغاز مرحله ثبت‌نام و جانمایی نهایی از ۱۵ آبان ماه خبر داد و افزود: اولویت اصلی در جانمایی زمان پیش ثبت‌نام است. هر شرکتی که زودتر پیش ثبت‌نام را انجام داده باشد، زودتر هم می‌تواند جانمایی کند. سیاست ما مشارکت همگانی شرکت‌ها است.
سعادت با اشاره به اینکه دور از انتظار نیست بخشی از آمار پیش ثبت‌نام حبابی باشد، گفت: مواردی را شناسایی کردیم که یک شرکت هولدینگ چندین بار پیش ثبت‌نام کرده بود با این افراد تماس گرفته‌شده و برخی از درخواست‌هایشان را حذف کردیم. یا طبق تجربه سال گذشته می‌دانیم که شرکت‌ها در ابتدا تصوری از وسعت حضورشان در نمایشگاه دارند اما هنگام محاسبات مالی نظرشان را تغییر می‌دهند. علاوه بر این‌ها با مجموعه‌هایی که درخواست‌های متراژ بالا ارائه کردند مذاکره می‌کنیم تا متراژ خودشان را اندکی کاهش بدهند تا فضا برای مشارکت همه باشد.
شرکت‌های جامانده
سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ، با تاکید بر اینکه شرکت‌هایی که از پیش ثبت‌نام جامانده‌اند در صورت داشتن دلیل موجه امکان حضور خواهند داشت، گفت: دو بار فرصت پیش ثبت‌نام برای شرکت‌های جامانده در نظر گرفتیم و بااین‌وجود اگر همچنان شرکتی با دلایل منطقی و به حق جامانده باشد مثل‌اینکه در این مدت منتظر تایید نهایی همکار خارجی بوده است. این گروه می‌توانند با ارسال نامه به دبیرخانه الکامپ درخواست خود را مطرح کنند هرچند تاکید می‌کنم که به انتهای لیست ۷۰۰ نفری موجود منتقل می‌شوند و با رعایت نوبت به خواسته آنها رسیدگی خواهدشد.
برنامه‌های سازمان در برگزاری نمایشگاه الکامپ
سعادت به اقدامات جدیدی که برای الکامپ بیست و دوم پیش‌بینی‌شده اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌هایی که سال گذشته به دلیل زمان اندک موفق به اجرای آن نشدیم طرح ثبت‌نام بازدیدکنندگان در ورودیِ نمایشگاه است که امسال اجرا خواهد شد. به‌این‌ترتیب که عبور و مرور در ابتدای هر سالنی بررسی و ثبت خواهد شد. هرچند به دلیل بخشنامه وزارت صنعت معدن و تجارت این طرح برای ورودی اصلی نمایشگاه به دلیل ایجاد ازدحام اجرا نمی‌شود که مانع تردد بازدیدکنندگان نشود.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر اینکه این جزئیات در کیفیت برگزاری نمایشگاه تاثیر به سزایی دارد به درخواست گروهی از شرکت‌کنندگان در خصوص دسته‌بندی موضوعی سالن‌ها و مسیرهای بازدید اشاره کرد و افزود: در سال جاری درخواستی‌هایی از برخی از اعضای صنف برای دسته‌بندی سالن‌ها دریافت شده است. به‌طور مشخص شرکت‌های نرم‌افزاری و شبکه متقاضیان این طرح بودند. ما نیز تلاش می‌کنیم در جهت جلب رضایت صنف و بازدیدکنندگان این اقدام را انجام دهیم.
سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ بیست و دوم نیز با تاکید بر اینکه سال گذشته ۵۰ درصد سالن‌ها دسته‌بندی موضوعی داشتند، گفت: سال جاری تلاش می‌کنیم ۸۰ درصد سالن‌ها را به یک حوزه مشخص اختصاص دهیم تا به درخواست مخاطب نیز پاسخ داده شویم. بااین‌وجود اگر شرکتی اصرار بر حضور در سالن دیگری داشت مانع نخواهیم شد.
تقویم نمایشگاه الکامپ ۲۳
در پایان این نشست محمد ثروتی عضو کمیته سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، گفت: نمایشگاه الکامپ امسال ۲۵ تا ۲۸ آذرماه تشکیل می‌شود و از این مدت سه روز تعطیل است که پیش‌بینی می‌کنیم بر میزان استقبال بازدیدکنندگان تاثیر مثبت بگذارد و شاهد روزهای شلوغی در نمایشگاه باشیم.
او ادامه داد: FCPها و اپراتورها از الکامپ امسال استقبال کردند. ستاد خبری سال گذشته نیز تجربه خوبی بود و پررنگ‌ترین حضور سازمان‌دهی شده در نمایشگاه‌ها بود. در نمایشگاه امسال با احتساب سالن‌های اضافه‌شده نزدیک به ۲۲ هزار متر فضای مسقف داریم. همچنین چهار تقاضا سالن اختصاصی داشتیم که به دلیل محدودیت جا نتوانستیم این کار را محقق کنیم.
ثروتی به تقویم نمایشگاهی الکامپ اشاره کرد و افزود: همچنین طبق برنامه‌ریزی‌ها نمایشگاه‌ الکامپ در سال ۱۳۹۶، چهارم تا هفتم دی‌ماه و نمایشگاه سال ۱۳۹۷، سی‌ام آذر تا سه دی‌ماه خواهد بود. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۵/۰۸/۱۱
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
سهم بزرگ بانک ایران زمین درتوسعه بانکداری دیجیتالی در ایران
برای اطلاع از تعداد سیم کارت هایتان استعلام بگیرید سیم‌کارت
بانک ایران زمین اولین بانک دیجیتال کشور
انتصاب سرپرست امور بین الملل بانک ایران زمین
عملکرد کاملا مطلوب بانک ایران زمین در رعایت استاندارد محصولات کارتی
رشد ۱۷۳ درصدی درآمدها و سود صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین
تجلیل از مشتریان بانک ایران زمین، در استانهای فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویر احمد
عدم پذیرش چک های غیر صیادی سایر بانک ها توسط بانک ایران زمین از فردا
برگزاری جشنواره عکس ماندگار استان خراسان جنوبی با حمایت بانک ایران زمین
نگاه بانکداری دیجیتال، ارائه سرویس به درخواست مشتری است
بررسی عملکرد شعب بانک ایران زمین استان گیلان
برگزاری گردهمایی روسای شعب بانک ایران زمین
دیدار مدیر استانی بانک ایران زمین با رئیس نظام پزشکی استان همدان
آمادگی بانک ایران زمین برای خدمات رسانی به زوار اربعین
برگزاری گردهمایی سراسری روسای شعب استانی
مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب بانک ایران زمین در استانهای البرز، قزوین و زنجان برگزار شد
دیدار مدیر استانی بانک ایران زمین با معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
برگزاری شانزدهمین کنفرانس ملی حسابداری ایران با حمایت بانک ایران زمین
مشتری محوری؛ اساس بانکداری دیجیتال
انتصاب اعضای جدید هیات عامل بانک ایران زمین
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak