بانک مسکن نقش مهمی در اقتصاد ایران بازی می کند

تشخیص خبر: هیات مشاوره ماده ۴ صندوق بین المللی پول (IMF) برای دومین بار به منظور انجام برنامه مشاوره سالانه با اعضای هیات مدیره و مدیران بانک مسکن دیدار کرد.
هیات مشاوره ماده ۴ صندوق بین المللی پول (IMF) برای دومین بار به منظور انجام برنامه مشاوره سالانه با اعضای هیات مدیره و مدیران بانک مسکن دیدار کرد.
به گزارش تشخیص خبر به نقل از روابط عمومی بانک مسکن ،در این دیدار Martin Cerisola رییس هیات اعزامی صندوق بین المللی پول طی سخنانی بر نقش مهم بانک مسکن در اقتصاد ایران تاکید کرد.
وی در ادامه با اشاره به اهداف مورد نظر صندوق بین المللی پول از این دیدار گفت:گزارش ماده ۴ سالی یکبار توسط تمامی اعضای صندوق تدوین می شود به طوری که بعد از اعزام تیم صندوق بین المللی پول به کشورها و گفتگو با مقامات مسوول آن کشور درخصوص تغییرات رخ داده دراقتصاد و چالش های سیاست گذاری در بخش های مختلف اقتصاد کشور گزارشی تنظیم و به دایره اجرایی هیات ارایه می شود.
رییس هیات اعزامی صندوق بین المللی پول با بیان این مطلب که این گزارش دربرگیرنده نکات مهم اقتصادی کشورهاست افزود: به منظور تهیه این گزارش به ایران آمدیم و درصدد هستیم تا با همتاهای خود درتهران ملاقات و گفتگو داشته باشیم.
وی با اشاره به نقش تاثیرگذار بانک مسکن در اقتصاد کشور به بیان دو فعالیت برجسته این بانک در بخش مسکن مهر و حساب صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخت.
بر اساس این گزارش در ادامه این دیدار محسن عزیزی-عضو هیات مدیره بانک مسکن با اشاره به اهداف اجرای پروژه مسکن مهر میزان تسهیلات منعقد شده در قالب مسکن روستایی،بافت فرسوده و مسکن مهر را تا ۱۹شهریورماه سال جاری ۷۵۲ر۴۹۱ میلیارد ریال عنوان کرد.
وی افزود: این پروژه نقش بانک مسکن در پوشش کمبود خانه و تامین زیرساخت های مسکن در کشور را برجسته می نماید.
عضو هیات مدیره بانک مسکن در ادامه سخنان خود با اشاره به همکاری متقابل بانک مرکزی،وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن در اجرای مسکن مهر یادآور شد: راهکارهایی برای تامین مالی پروژه های مسکن مهر در نظر گرفته شده و مقرر شده تا تامین مالی از طریق سرمایه گذاری مجدد اقساط مسکن مهر درپروژه های نیمه تمام و متوقف شده صورت گیرد.
ابوالقاسم رحیمی انارکی دیگر عضو هیات مدیره بانک مسکن نیز طی سخنانی با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر تا ۳۰۰ میلیون ریال گفت با این مصوبه رقم کل اعتبار مسکن مهر به بیش از ۵۵۵ هزار میلیارد ریال افزایش یافته که با این رقم می توان کل پروژه های باقیمانده مسکن مهر را تکمیل کرد.
وی در ادامه درخصوص طرح صندوق پس انداز مسکن یکم نیز گفت: با توجه به رخ دادن حداقل ۶۰۰هزار ازدواج در هر سال در کشور طرح صندوق پس انداز مسکن یکم در قالب طرح جامع مسکن،به تامین واحدهای مسکونی زوج های جوان و خانه اولی ها پرداخته و وجوه آن از طریق سپرده خود زوجین و استمهال اقساط مسکن مهر تامین می شود.
عضو هیات مدیره بانک مسکن عدم اتکا به منابع بانک مرکزی، دارابودن کمترین نرخ سود در سیستم بانکی و مدت زمان طولانی بازپرداخت تسهیلات را از مزایای صندوق پس انداز مسکن یکم برشمرد. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۴/۰۷/۰۶
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
احداث مخازن ذخیره سازی روغن در چابهار
بهره برداری از طرح بافت بلوچ مطالبه تاریخی رهبر معظم انقلاب و مردم فداکار خطه سیستان و بلوچستان بود
اعمال ممنوعیت واردات گوشی‌های تلفن همراه بالای ۳۰۰ یورو به گمرکات ابلاغ نشده است
رشد ۱٫۹ درصدی معدن و ۲٫۱ درصدی صنعت در سال ۹۸
تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران
دستور سرپرست وزارت صمت برای پیگیری حادثه معدن گیلانغرب
راه‌اندازی مجدد ۲۱۱ واحد غیرفعال در شهرک‌های صنعتی
راه‌ نجات و توسعه صنعت در گرو افزایش داخلی‌سازی
تحول در بانکداری دیجیتال در بانک ایران زمین با آغاز فرآیندهای جدید در مهر ۹۹
برندگان دومین جشنواره پذیرندگان بانک ایران زمین مشخص شد
پیگیری ویژه وزارت صمت در مورد ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت منصوب شد
دستور دکتر روحانی برای اقدام سریع در زمینه ساماندهی و کنترل قیمت ها در بازار لوازم خانگی
بانک ها، اهرم های اصلی حمایت از تولید داخلی هستند
پیشی گرفتن بانک ایران زمین از بزرگان صنعت در حوزه بانکداری دیجیتال
باید راهکاری برای افزایش تاب‌آوری شرکت‌ها برای پساکرونا یافت
سیاستگذاری وزارت صمت برای تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی
فتانه انفرادی سرپرست روابط عمومی شهرداری منطقه ۵تهران شد
صاحبان سهام عدالت را از حقوقشان آگاه سازیم
مساعدت ۵۰۰ میلیون ریالی بانک ایران زمین به ایتام
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak