اعزام هیاتی از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به مولداوی برای شناسایی فرصت‌های تجاری فاوا

تشخیص خبر : اردیبهشت‌ماه هیاتی از شرکت‌های عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برای بازدید از امکانات و فرصت‌های تجاری کشور مولداوی به این کشور سفر خواهند کرد.

به گزارش تشخیص خبر به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، اتخاذ این تصمیم از نتایج برگزاری نشستی است که با حضور ناصرعلی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، باقر بحری عضو شورای مرکزی و رئیس کمیسیون بین‌الملل سازمان نصر کشور و کانو رئیس انجمن شرکت‌های IT کشور مولداوی برگزار شد. نحوه همکاری، شناسایی فرصت‌ها و امکانات سرمایه‌گذاری و حضور شرکت‌های علاقه‌مند از کشور مولداوی در ایران موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ضمن ابراز علاقه‌مندی در خصوص برقراری روابط تجاری میان دو کشور درزمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفت: این روش فرصت تجاری مناسبی را برای شرکت‌های هر دو کشور فراهم می‌کند، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز هماهنگی‌های لازم برای اعزام تیمی منسجم از شرکت‌های علاقه‌مند انجام می‌دهد تا با برقراری تعامل دوجانبه مسیر تجارت میان دو کشور ایجاد و البته تسهیل شود.
سعادت با اشاره به وضعیت مناسب کشور در زمینه پروانه‌ها و صدور مجوزهای فعالیت در حوزه فاوا در کشور، گفت: دولت در چند سال اخیر با افزایش چند برابری پهنای باند و اتخاذ سیاست‌های جدید در زمینه صدور پروانه‌های جدید FCPدر حوزه ارتباطات ثابت و همین‌طور با ایجاد فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری در بخش دیتاسنترها برای تولید سرویس‌های متنوع شرایط مناسبی را برای فعالیت در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور ایجاد کرده است.
او در ادامه با اشاره به سابقه طولانی فعالیت در حوزه نرم‌افزار در کشور، افزود: در حوزه نرم‌افزار نیز شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید راهکارهای بومی به‌خصوص در زمینه امنیت اطلاعات و فناوری اطلاعات که از حساسیت بالایی برخوردار است، فعالیت می‌کنند.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در این نشست قوانین و روندهای سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را برای رئیس انجمن شرکت‌های IT کشور مولداوی توضیح داد و او را از وجود قانون تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری (FIPPA) مطلع ساخت.
رئیس انجمن شرکت‌های IT کشور مولداوی نیز با اشاره به امکانات کشورش، افزود: کشور مولداوی ازنظر وسعت و جمعیت کوچک است و همین مزیتی را ایجاد می‌کند تا بسیاری از طرح‌های بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا ابتدا به‌صورت پایلوت در کشور مولداوی اجرا شود و همین مسئله‌ای است تا این کشور در این حوزه رشد و پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای را تجربه کند.
کانو بابیان اینکه انجمن شرکت‌های IT کشور مولداوی از سال ۲۰۰۸ تاسیس شده است به اهداف و برنامه‌های این انجمن اشاره کرد و افزود: هدف انجمن ما توسعه صادرات، برقراری تعاملات بین‌المللی، ارتقا شرایط تجاری، بهبود وضعیت اقتصادی و تامین منافع در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور مولداوی است و این هدف‌ها را بازارهای جهانی دنبال می‌کنیم.
او با اشاره به شرایط مساعد همکاری میان دو کشور گفت: فرصت‌های مناسبی برای تعامل و برقراری ارتباط دوجانبه میان دو کشور ایران و مولداوی وجود دارد که باید با برقراری تعامل بیشتر شناسایی و سپس تقویت شوند.
در ادامه این نشست قرار بر این شد تا ضمن انجام هماهنگی‌های لازم هیاتی از شرکت‌های عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برای بازدید از امکانات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری کشور مولداوی در اردیبهشت‌ماه اعزام شود تا مسیرهای تجارت میان دو کشور برقرار شود.
 

نوشته شده در تاریخ : ۹۴/۱۱/۲۰
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
استقبال ایران از توافق های اولیه استکهلم
راه اندازی پورتال سهامداران حقیقی بانک ایران زمین
آیین نامه حذف یارانه پردرآمدها به هیئت دولت رفت
ارتقا ایمنی دریانوردی/کشتیرانی ایمن تر در دریای خزر
نمایشگاه صنایع دستی وفرش ایرانی
چهار برند لوازم خانگی قیمت محصولات خود راکاهش می دهند
قیمت خودرو با افزایش تولیداصلاح می شود
افزایش نرخ رسمی یورو وپوند
آغاز نشست رئیس جمهور با مدیران وزارت راه
جلسه هم اندیشی روسای شعب استان یزد
برگزاری گردهمایی سراسری رؤسا و معاونین شعب استانهای مازندران ،گلستان و سمنان بانک ایران زمین
سهم بزرگ بانک ایران زمین درتوسعه بانکداری دیجیتالی در ایران
برای اطلاع از تعداد سیم کارت هایتان استعلام بگیرید سیم‌کارت
بانک ایران زمین اولین بانک دیجیتال کشور
انتصاب سرپرست امور بین الملل بانک ایران زمین
عملکرد کاملا مطلوب بانک ایران زمین در رعایت استاندارد محصولات کارتی
رشد ۱۷۳ درصدی درآمدها و سود صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین
تجلیل از مشتریان بانک ایران زمین، در استانهای فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویر احمد
عدم پذیرش چک های غیر صیادی سایر بانک ها توسط بانک ایران زمین از فردا
برگزاری جشنواره عکس ماندگار استان خراسان جنوبی با حمایت بانک ایران زمین
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak