آزمون الکترونیکی مشاوران فناوری اطلاعات با موفقیت برگزار شد

تشخیص خبر : نهمین آزمون احراز صلاحیت مشاوران برای نخستین بار در سراسر کشور به صورت الکترونیک و با موفقیت برگزار شد.

به گزارش تشخیص خبر به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، ناصرعلی سعادت رئیس سازمان با اعلام این خبر و ابراز خوشحالی از برگزاری موفقیت آمیز آزمون الکترونیکی مشاوران فناوری اطلاعات، گفت: برگزاری آزمون مشاوران به صورت الکترونیکی از جمله برنامه هایی بود که از مدتهای گذشته در برنامه سازمان قرار داشت و از آنجاییکه در دوره چهارم سازمان نظام صنفی رایانه ای قصدمان به انجام رساندن تمام کارهای نیمه تمام و ترسیم افقهای جدید است، این اقدام با تلاش کمیسیون مشاوران و همراهی نظام های استانی به بهترین شکل به انجام رسید که مایه افتخار این صنف است.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، با تقدیر از همراهی نظام های استانی برای برگزاری هرچه شایسته تر این آزمون بر اتحاد و یکپارچگی بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: همکاری نظام های استانی موجب شد تا اولین دوره برگزاری الکترونیکی آزمون مشاوران به صورت سراسری در تمام استانهای دارنده متقاضی برگزار شود و مرحله آزمون آزمایشی و اجرای طرح به صورت پایلوت حذف شود.
سهیل عباسی رئیس کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اشاره به استقبال گرم شرکت کنندگان در آزمون الکترونیکی مشاوران فناوری اطلاعات، افزود: در نهمین دوره آزمون مشاوران فناوری اطلاعات شاهد استقبال گرم شرکت کنندگان از ۲۴ نظام استانی بودیم که بیشترین میزان مشارکت از استان تهران و سپس در استان خراسان رضوی و استان فارس به ثبت رسیده است.
عباسی با اعلام اینکه در مرحله بعدی تمرکز زمانی برگزاری آزمون مشاوران فناوری اطلاعات حذف خواهد شد، گفت: برگزاری آزمون مشاوران به صورت الکترونیکی مرحله نخست از بهسازی روند برگزاری این آزمون بود که در نهمین دوره این امر با موفقیت کامل، انجام شد. در مرحله بعد حذف تمرکز زمانی آزمون را در برنامه داریم. با راه اندازی سامانه آزمون آنلاین هر فرد واجد شرایطی در هر زمانی از سال قادر خواهد بود، آزمون الکترونیکی بدهد و در صورت قبولی مجوز مشاوره خود را در اسرع وقت از نظام استانی مرتبط دریافت کند. با این روش دیگر کارشناسان یک سال برای برگزاری آزمون در انتظار نخواهند ماند.
سعادت نیز در ادامه به تشکیل سازوکار و فرآیند ارتقا مشاوران رتبه سه به دو در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر کمیته احراز صلاحیت مشاوران در نظام‌های استانی تشکیل‌شده است و هر مشاور که در آزمون موفق شود به اخذ رتبه سه شود، می‌تواند در صورتی که حایز شرایط باشد، درخواست خود را برای ارتقا به مشاور رتبه دو به کمیته استانی تحویل دهد تا پس از تایید و بررسی برای تایید نهایی به کمیته مرکزی احراز صلاحیت در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ارجاع داده شود. جلسات کمیته احراز مرکزی به صورت ماهیانه برگزار میشود تا روند رسیدگی به درخواستها سریع تر انجام شود.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بر لزوم استفاده دستگاه های دولتی از مشاوران احراز صلاحیت شده سازمان تاکید کرد و افزود: در جلسه ای که با حضور اعضای شورای مرکزی سازمان در غرفه سازمان در حین نمایشگاه الکامپ با جناب آقای باقری اصل معاون دولت الکرونیک سازمان فناوری اطلاعات داشتیم، ایشان قول مساعد دادند، طی بخشنامه ای به تمامی دستگاههای دولتی ابلاغ میکنند تا در پروژه های اجرایی خود از مشاور درجه دار سازمان نظام صنفی رایانه ای بهره مند شوند.
شرکت‌کنندگان پس از قبولی در این آزمون و اخذ مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، قادر خواهند بود با عنوان کارشناس مشاور در مناقصات و پروژه‌های مشاوره فناوری اطلاعات حضور یابند.
نتایج آزمون مشاوران پایه سه حوزه فناوری اطلاعات پس از تایید شورای مرکزی سازمان از طریق پورتال های استانی نظام صنفی رایانه ای اطلاع رسانی خواهد شد.

استان فارس:

 

نوشته شده در تاریخ : ۹۶/۰۷/۲۳
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *1453199479758_ISNA
آخرین اخبار
مدیر عامل چادرملو: در مراسم معارفه مدیر باشگاه ورزشی چادرملو
اعتماد به نیروهای جوان، اولویت بانک ایران زمین درحوزه منابع انسانی است
امضای تفاهم نامه همکاری میان بانک سپه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت توسعه نوآوری نشان
نیروی انسانی سرمایۀ بی‌بدیل چادرملو است
فراخوان ششمین دوره سوگواره عکاسی “محرم ایران زمین” در قاب تصویر
برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو
بانک سپه در صدر جدول پرداخت تسهیلات بدون ضامن در بین بانک‌های کشور قرار گرفت
مدیرعامل بانک سپه «روز خبرنگار» را گرامی داشت
یکپارچگی در واحدهای حقوقی بانک سپه باید استحکام داشته باشد
بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال در کشور با مشارکت بانک سپه، بنیاد برکت و هشت بانک عامل امضا شد
چادرملو مصمم به تداوم رشد و بالندگی
امداد رسانی چادرملو به مناطق سیل زده استان یزد
اعطای ۴۲ هزار فقره تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و خوداشتغالی توسط بانک سپه در تیرماه
مهندس طاهرزاده : بدنبال هم افزایی در جهت رشد و توسعه چادرملو خواهم بود
مهندس طاهرزاده سکاندار هدایت چادرملو شد
تقدیرنماینده مردم سرخس و فریمان از مدیر عامل چادرملو
ادامه نهضت مدرسه سازی در اردکان توسط چادرملو
دیدار مدیرعامل بانک ایران زمین با مدیران شعب استان ها
چادرملو در آستانه تحول جدید
۶درصد بخشودگی جرائم تأخیر بدهی تسهیلاتی در بانک سپه
fff
نظرسنجی

نظر شما در برنامه ماه عسل چیست؟

View Results

mahak